Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire normális ha egy nap...

Mennyire normális ha egy nap 45 és 140 között mozog a pulzusom?

Figyelt kérdés

Aktivitásmérő órát viselek és minden nap ehhez hasonló értékeket ír nap végén. Azt tudni kell, hogy ülő munkát végzek, nem sportolok, viszont egészségesen étkezem és nem vagyok elhízott. Normális hogy ekkora tartományba esik a napi pulzusom? Vagy érdemes lenne orvost felkeresnem?


25/F



2023. máj. 24. 19:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nade mit csinalsz 140-nel? Mert ha ulsz mar 3 oraja es a semmibol ugrik fel akkorara, az nagyon gaz, igen.

De ha eppen futsz a busz utan, akkor nincs benne semmi furcsa.

45-nel meg gondolom,hogy nem ebren vagy.

2023. máj. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ülök munkába 140-nél. Nem nagyon kell felállnom, ma pl csak ebédszünetben álltam fel, de az óra nem abban az időpontban írja ezt a 140-et. Jóval előtte. 10 óra körül, amikor már pár órája csak ültem. Kocsival járok, úgyhogy busz után se futok. Alváshoz nem hordom, kényelmetlen lenne, úgyhogy 45-nél is ébren vagyok. Ma például abban az időben, a fotelban ültem és telefonoztam. Nem értem miért van ez. Akkor ezek szerint ez nem normális?
2023. máj. 24. 19:16
 3/19 anonim ***** válasza:
Nem. 140 az sportolás közben normális leginkább. Üldögélés közben biztosan nem. Fordulj kardiológushoz.
2023. máj. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Esetleg rossz az óra.
2023. máj. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Igy nem normalis, de valahogyan biztosra kene menni,mert tenyleg lehet, hogy elromlott az ora.

Gyanus, mert ha hirtelen felugrik 140-re vagy leesik 45-re, mindket esetben szornyen rosszul kene lenned.

Rosszul vagy?


Van vernyomasmerod? Az pontosan mutatja a pulzust is. Merd napi

tobbszor.

2023. máj. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Senior Séf ***** válasza:
45%
Ha leesik a vércukrod, az is egyfajta (belső, csendes) stresszfaktor. A magas kortizolszint pedig, amit stressz hatására a mellékvese termel, emeli a pulzusszámot.
2023. máj. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Két különböző aktivitásmérőm is van (mindkettő samsung) ès mind a kettő ilyen értékeket mutat. Amikor lemegy 45re belassulok, álmos leszek de nagyon. Ha felmegy 140re akkor ilyen különös érzést érzek a mellkasomban, mintha remegne a szívem. De ez hálisten ritka, naponta párszor fordul csak elő. Van vérnyomásmérőm is igen, mérni fogom akkor napi többször. Most a kommentedet elolvasva megmértem, 123-at ír, pedig most is egy fél órája csak ülök. Az órám is ugyan ezt az értéket mutatta.
2023. máj. 24. 20:02
 8/19 anonim ***** válasza:
Vegyél egy Polart mellkasi jeladóval.
2023. máj. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
6-os, de ennyire megemelné? Ez ellen tudok valamit tenni? Egészségesen étkezem, napi 5 ször, megfelelő fehérjebevitellel. Hálistennek a munka se stresszes, jó a társaság is, nincs amin stresszelnék.
2023. máj. 24. 20:07
 10/19 A kérdező kommentje:
8-as, köszönöm, utána nézek ennek a polar-nak.
2023. máj. 24. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!