Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet valami betegség van a...

Lehet valami betegség van a háttér mögött, ami miatt ennyire nehéz fogynom ilyen magas napi aktivitással is?

Figyelt kérdés

173cm

73kg

1700 kalória

Heti 4 súlyzós edzés

Naponta kb. 20.000 lépés

23/f


Nem, nem számolom félre a kalóriát.. Minden grammra pontosan sütés, illetve főzés előtt mérek.


Egyszerűen nem tudom mi lehet a gond.. Már nem is fogyni szeretnék, hanem súlyt tartani, (3 évvel ezelőtt volt egy 40kgos fogyásom, most pedig 3 hónapja 81kgról indultam, de ennek nagyobb része víz, szóval 3 hónap alatt 8kg az szinte zéró.)


A probléma ott van, hogy ez az 1700 kalória is CSAK szintentartásra elég, amit nagyon nehéz elhinnem, mert konkrétan éhes vagyok, szarul alszom, minden felálláskor szédülök.. És mégis csak szintentartok ennyivel, méghozzá a fentebb leírt aktivitással.. Nagyon elkeserítő, és 0 motivációm van ezt csinálni, az egész napomat tönkre teszi ez, mert csak arra tudok gondolni, hogy hogy ehetek csak ilyen keveset, amíg más meg meg sem mozdul egész nap és dupla ennyit ehet én meg minden reggelem sétával kezdem, hogy meglegyen a napi 20.000 lépés.. Rohadt sok energiám van ebben (mármint úgy unblock az egész sportban a súlyzózással együtt).. Oké, genetika, anyagcsere, mittudomén, de ennyire? Konkrétan pörgetem a közösségi médiákat és még a fitnesz 20 éves lányok is heti 3 edzés mellett 2000 kalórián súlyt tartanak..


Gondoltam már arra is, hogy betegség állhat a háttérbe, de a TSH értékem tökéletes, így elméletileg a pajzsmirigy alulműködés ki van zárva.



2023. máj. 28. 06:31
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Elég szomorú, hogy a közösségi média a mérvadó. Holott az egy kamu
2023. máj. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
vércukor rendben?
2023. máj. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen.

Voltak vele gondok amikor még +40kg volt rajtam, illetve a vérnyomásommal is (átlag 140/110 volt), de most már minden érték szinte tökéletes.

2023. máj. 28. 08:55
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Igen,pajzsmirigy alulműködés,Inzulin rezisztencia.

Igazából egyik sem "betegség" csak hormonális probléma.

2023. máj. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
0%
Nyilván olyan mikor tápanyag összeállítást használhatsz ami nem elegendő. Szerintem jót tenne ha némi vissza hűtött rizst. Vagy édesburgonyát hossá tennél a kajádhoz. Természetesen elegendő fehérje kíséretében. Vagy ha nem változtatnál semmin. Akkor lefekvés előtt 1 teás kanál méz jótékony lehet...
2023. máj. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha 173 cm vagy, akkor az ideális súlyod 63 kg lenne. Ha lány vagy. Ha fiú vagy, akkor 73 kg az ideális, amennyi a 100 cm felett van. Én nem számolgatnám annyira a kalóriákat, könnyű ételeket ennék, főleg főzelékeket,egy kis párizsival, egy tükörtojással v. rántottával, és sportolnék, hetente legalább kétszer mennék biciklitúrákra v. kirándulnék. De nem vagy túl kövér. Pajzsmirigy-alulműködésed nincs?
2023. máj. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

73 és 74 százalék jól lepontozott mindenkit. Természetesen látszik hogy egy személy,megint több profilról.

Elárulnád a te véleményedet? Vagy ahhoz már kuka vagy? Kíváncsiak vagyunk rá...

2023. máj. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Troll.. Már ezt csinálja 2021 ősze óta... Igazából gyerekes,de kicsit irritáló hogy megnyitsz egy kérdést és tiszta piros az egész...
2023. máj. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
komoly világa lehet
2023. máj. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Senior Séf ***** válasza:
Felborult a bélflórád, feltehetően a Firmicutes fajok javára.
2023. máj. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!