Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ugyan úgy károsodik a májam...

Ugyan úgy károsodik a májam mint annak aki 5x-10x annyit iszik?

Figyelt kérdés

Ez mindig is foglalkoztatott, és hátha van itt olyan aki tanult ilyet. Nagyon ritkán iszok haverokkal, csak kíváncsi vagyok

Nekem nagyon durván felmegy szerintem a véralkohol szintem ha iszom. Bár soha nem fújtam.


Mondok példát 2 sörtől már tompa vagyok és vigyorgok. 3 sörnél már kezdek dehidratált lenni, nagyon lelassulok nagyon kell figyelnem hogy ne maradjak ki a beszélgetésből. 4. Sör már K.O azt jobb ha nem is iszom.


De a töményt se bírom, teljesen mindegy. Már egy sörtöl elnehezedik a fejem

Átlagos testalkatú 181cm/78kg vagyok. Ha valaki a testsúllyal kötné össze az alkohol bontást.


Csak kíváncsiságból, nekem ugyan úgy károsodik a májam mint aki mondjuk megiszik 3dl jagert meg 2dl vodkát és azzal éri el azt a véralkohol szintet amit én 3 sörrel?



2023. máj. 28. 20:27
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja nem írta oda, ez nem liter, ez korsó. Magyarul 1,5 liter ...
2023. máj. 28. 20:38
 2/5 anonim ***** válasza:
Vízbe is sok ha megiszol egyszerre, 3-4,5 litert. Vesédet és májadat teszed ki nagy tehernek. Nyilván nem úgy károsodsz mintha ezt a mennyiséget csöves borral vagy töménnyel fogyasztottad volna.
2023. máj. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezer dologtól függ, mennyire károsodik a májad. Az genetikádtól, az alap táplálkozásodtól, attól, hogy éppen mennyit ettél előtte, milyen állapotban vagy a fogyasztás közben, milyen az anyagcseréd, mennyire gyorsan méregtelenítesz, milyen gyógyszereket szedsz, milyen egészségügyi problémáid vannak, stb.


Sokan nem tudják, de a máj hatékonysága és az, hogy melyik lebontási utat választja pl. attól is függ, mennyi esszenciális aminosavat (fehérjét) viszel be, vagy éppen koplalásban, ketogén jellegű diétán, vagy normál ch táplálkozáson vagy.


Szóval mittomén én.

2023. máj. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amúgy vérvétel: májenzimek egész jól megmondják, hányadán állsz.
2023. máj. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Inkább az elsődleges lebontás utáni acetaldehid a káros. Fokhagymával nagyon meggyorsítható az acetaldehid bontása, marad mezei ecetsav, ami már könnyű eset lesz.
2023. máj. 29. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!