Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy depressziós, aki kb....

Egy depressziós, aki kb. egész nap csak fekszik, amikor kigyógyul nem kéne fizikailag rehabilitálni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy tényleg vannak akik munkanélküliként otthon fekszenek és a nap 3/4-ét átaludják vagy kb. az egészet az ágyban szobában töltik.


Utána ha kigyógyulnak nem kellene visszaszoktatni magukat fizikailag? Az ilyen balesetből rehabilitált embereket is gyógytornáztatják meg edzik őket, hogy fizikálisan visszajöjjenek.


Nem kellene erre is hangsúlyt fektetni és nem csak a gyógyszerekre vagy a mentális részére a pszichológussal?


2023. máj. 29. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A pszichoterápiára sem fektetnek hangsúlyt, de még a gyógyszeres kezelésre is csak felületesen. Csak tömd tele magad nyugtatókkal, aztán le van rólad a gond. Szerinted majd pont ilyen hozzáállással eszükbe jut a gyógytornáztatás? 😃
2023. máj. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kellene. Én 2 év után mentem vissza dolgozni. Nem depresszió miatt, de itthon ültem egész nap. Bő 2 évig, szinte semmit sem csináltam. Hát az első 2-3 hét elég kemény volt, álló munka és közepesen nehéz fizikai munkát csinálok. Nem volt olyan pont a testemen, ami nem fájt. Most pár hónap után már nem fáj mindenem, de sztem még nagyon messze vagyok ahhoz, hogy fizikailag a régi szinten legyek.
2023. máj. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Téged kellene rehabilitálni
2023. máj. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
38%
Amikor kigyógyul, szerencsére elkezd magától mozogni. Rendet rak a lakásban, takarít stb. Ezekhez nem kell gyógytornász. Ök a sztrókot, balaesetet, miegymást is alig győzik. Csak bátran! Lehet egyedül.
2023. máj. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!