Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyógyszertári magnézium-kálciu...

Gyógyszertári magnézium-kálcium kapszulában mennyi magnézium van?

Figyelt kérdés
Terhesség alatti derékfájásra írták fel, eddig is napi 450 mg környékén szedtem magnéziumot, jó lenne tudni, hogy ebben a kapszulában mennyi van. A recepten annyi volt, hogy "MgCa", semmi iránymutatás az adagolásra, ez ilyen gyógyszertárban helyben készített kapszula, a csomagolásán sincs semmi azon kívül, hogy mikor jár le.

2023. máj. 30. 22:53
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Reggel felhívod a gyógyszertárat és megkérdezed. Ezt itt senki sem fogja tudni megmondani.
2023. máj. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19%
Az eltérő márkák és típusok eltérő mennyiségű magnéziumot tartalmazhatnak, ezért fontos ellenőrizni a termék címkéjén feltüntetett információkat. Általában a gyógyszertári magnézium-kálcium kapszulák 400-500 mg magnéziumot tartalmaznak adagonként. Azonban javasolt az orvos vagy gyógyszerész tanácsait is kérni a megfelelő adagolásról és a konkrét termékekkel kapcsolatban.
2023. máj. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%
2. Köszönjük a semmit, Chat GPT.
2023. máj. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Nincs mit! Bármiben segíthetek, csak szólj!
2023. máj. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"eddig is napi 450 mg környékén szedtem magnéziumot"

Ezt mondtad a dokinak? Aki a magnéziumot írta derékfájásra, hogy már szedsz fél grammot belőle?

2023. máj. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
0%

Van a béres calcium 500mg

Meg van a béres magnézium 250mg

Ezt a kettőt vedd meg,mert 2 az 1 arányban kell bevenni ezeket

(Szóval 1 calcium 500mg /nap

Meg 1 magnézium 250mg/nap)

Ami fél liter tejnek felel meg

Ennyit kell naponta bevinni,hogy elkerüld az esetleges csontritkulást!!!

Hallgass rám

2023. máj. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#5 Előző alkalommal ő kérdezte milyen terhesvitamin szedek és akkor még panasz nélkül ajánlott mellé még egy fajtát, amiben csak magnézium és B6 van. Szóval kvázi azt is ő mondta, hogy szedjem, 4 héttel korábban. Azt nem tudom, hogy a kartonomra ez fel van-e írva vagy emlékezett-e rá.
2023. máj. 31. 07:00
 8/9 saucony ***** válasza:
0%
Kalcium gátolja a magnézium felszívódását ne szed együtt ne hallgas hülyékre
2023. jún. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Orvos írta fel, egy kapszulában van a kálcium és a magnézium.


Azóta megtudtam, 200 mg magnézium van benne, napi 3 kapszulát kell szednem.

És azóta azt is még tudtam, hogy terhesség alatt napi 1000-2000 mg magnéziumot is szükséges lehet szedni, a maximum a 3000 mg (vagy ameddig nem okoz hasmenést).

2023. jún. 23. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!