Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Normális ha esetleg keveset/ke...

Normális ha esetleg keveset/kevesebbet alszok (5-6) órát hogy húz lefele a szemem, alig tudom kinyitni, és fáradt?

Figyelt kérdés

Kb. 6 órát aludtam most is és alig bírtam/bírom nyitva tartani a szemem. Érzem hogy száraz egyfolytában pislogok és a szemem sarkában lévő mozgó tárgyak még el is csúsznak pontosabban olyan mintha duplán lennének.


Ezek így/ vagyis ilyenkor normális dolgok vagy mit tudnék csinálni?



#alvás #szem #fáradtság #álmosság #elhúzódott látás
2023. máj. 31. 06:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Normális dolog. A szervezeted nem pihente ki magát.

6 óra neked kevés.

Ezért ragad le a szemed. Mert fáradt vagy, még ha nem is érzed úgy.


Feküdj le korábban.

Lefekvés előtt ne nézz videót, ami felizgat. Úgy értem, hogy pl "bírd ki nevetés nélkül" vagy ilyesmi.

Ne olvass ismeretlen könyvet. Tehát ha olvasol egyébként valamit, akkor azt lefekvés előtt ne vedd elő, mert azon jár az agyad, hogy hogyan folytatódik.

Ha nem is vagy álmos, mert éjszakai bagoly vagy, mint én, akkor is próbálj aludni, mert másnap olyan leszel mint a mosott 💩.

Ne gondolkodj semmin, ha eszedbe jut például hogy holnap találkozni kell azzal akit utálsz, és milyen rossz lesz, mert egy szemét, és mindig is az volt, és most minek kell jönnie stb stb, akkor mondd mahadnak, hogy ezzel majd holnap foglalkozom és ne gondolkodj rajta tovább.

Az alvás a lényeg.

Aludj többet, mert 6 óra kevés. Tedd ezt kényelmes ágyban, megfelelő párnával stb stb.

És akkor másnap jól indul a nap.

2023. máj. 31. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#1 köszönöm szépen.

Éjjeli bagoly vagyok eléggé igen és ha korán kell keljek sem tudok igazán aludni.


Köszi az infót.:)

2023. máj. 31. 09:54
 3/3 Senior Séf ***** válasza:
1-es jókat ír. Annyival azért kiegészíteném, hogy este villanyoltás előtt legalább egy órával ne gépezz, és ne nyomkodd a telefont. Minden monitor hideg kék fényt bocsát ki, ez pedig egy belső stresszforrásként funkcionál. A stressz hatására a mellékvese kortizolt termel, az pedig nem engedi érvényesülni a melatonin nevű, alvást segítő hormont.
2023. jún. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!