Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egészségügyi utazási utalványt...

Egészségügyi utazási utalványt hogy kell igényelni?

Figyelt kérdés
Tavaly még a házi orvostól kellett kérni papírt és azt a kezelő orvos lepecsételte, egyszerű volt minden. Viszont ezt az új rendszert nem értem, messze megyek orvoshoz, nem gyakran. Tehát ha megyek mit kell magammal vinnem, vagy ez hogy történik? Netről nem tudok még semmit

2023. jún. 1. 10:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Netről nem tudok meg semmit*
2023. jún. 1. 10:03
 2/6 anonim ***** válasza:
2023. jún. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen én is olvastam, de nem értem..

Sehol nem írják mit vigyek

2023. jún. 1. 10:31
 4/6 anonim ***** válasza:

Mit nen értesz?


A te kérésedre az ellátónak rögzítenie kell a szükséges adatokat a NAEK rendszerében, utána neked kell igényelni a költségtérítést a megfelelő nyomtatvánnyal.


"Személyesen vagy postai úton:


amennyiben a megjelenés adatait az egészségügyi szolgáltató informatikai rendszerben rögzítette, a Magyar Államkincstár weboldalán elérhető „Kérelem utazási költségtérítési támogatás iránt” elnevezésű nyomtatványt kell kitölteni. Amennyiben háromnál több megjelenésre vonatkozóan kerül a kérelem benyújtásra, a „Kérelem utazási költségtérítési támogatás iránt – pótlap” elnevezésű nyomtatványon további megjelenések jelölhetők.

Elektronikus úton:


Az utazási költségtérítési támogatás iránti kérelmek elektronikus úton, Ügyfélkapus azonosítást követően a Személyre Szabott Ügyintézési Felület (SZÜF) Egészségügy / Egészségbiztosítás pénzbeli ellátásai menüpontból elérhető „Utazási költségtérítési támogatás iránti kérelem (EB_UTITAM_01)” elnevezésű elektronikus űrlapon küldhetők be."

2023. jún. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Akkor előre nem kell tennem semmit??

Van lentebb egy pont ha vonattal mennék valamit be kéne nyújtanom és akkor ingyen utazok

2023. jún. 1. 10:42
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem kell tenni semmit előzetesen. Az ellátó intézmény igazol elektronikusan, amit minden alkalommal kérni kell tőlük (utólagos rögzítésre nincs lehetőség!), majd kérelmezni kell a kormányhivatalnál egy nyomtatvány formájában.


A díjmentes utazás az a költségtérítéses utalvánnyal történik, amit továbbra is a háziorvos állít ki de az egy teljesen más történet, annak a kiadása szigorúbb feltételekhez van kötve és az csak 1 útra szól.

2023. jún. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!