Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha rivotrilt szedek hosszabb...

Ha rivotrilt szedek hosszabb idő óta, okozhat-e gondot a felszínes altatás alatt / után?

Figyelt kérdés

Pár hét óta orvosi rendelvényre rivotrilt kell szednem ismét, mivel kiújult a depresszióm. (Reggel 0,5mg, este 1mg)

Hétfőn viszont egynapos kézsebészeti műtétem lesz, felszínes altatásban. A kézsebesz orvosnak a rivotrilról szóltam, ő azt mondta, hogy még a műtét reggelén is vegyem be a reggeli, 0,5mg adagot.

Viszont az aneszteziológussal nem beszéltem, ővele (az eddigi tapasztalataim alapján) a műtőben fogok először találkozni.

Amitől tartok, a következő: Amikor néhány éve 2x is felszínes altatásos műtétem volt, utána még másnap is feltűnően nagyon jókedvem volt, pedig akkor nem kellett rivotrilt szednem.

Most, rivotril + felszínes altatás miatt nem léphet fel nagyobb probléma, mint az eufórikus jókedv? ( tudom, h a kézsebesz mondta, h egyem tovább a rivotrilt, de ő mégse aneszteziológus szakorvos...)



#altatás #műtét #Rivotril #felszínes altatás #aneszreziológus #klonazepán
2023. jún. 2. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Érdemes felhívni az aneszteziológust, így tudnak előre készülni. De elméletileg műtét elött kötelező lenne vele beszélni...még mielött bevinnének.
2023. jún. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem bízol az orvosodban?
2023. jún. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mint irtam, a kézsebész mondta, nem az altatóorvos. Ha az altatóorvos mondta volna, teljesen nyugodt lennék.
2023. jún. 2. 21:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódni, akik nagyon kattogosak azoknak a klinikán adnak frontint, rivot.


Azt kell tudni, ha valakinek túl magad a pulzusa, vérnyomása, akkor az aneszteziológus nem fogja altatni. Ezért kell a szorongásoldo, mert nem csak te izgulsz ilyet helyzetben.


Egyszóval nem fog semmi gondot okozni, de ha nagyon aggódsz reggeli vizitkor meg 1x jelzed, hogy szedsz ilyen gyógyszert és ennyi.

2023. jún. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!