Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha ki szeretném magam vizsgált...

Ha ki szeretném magam vizsgáltatni, IR (inzulinrezisztencia) miatt. Kihez forduljak először, ha tb-s alapon, ha magán úton szeretnék menni? Milyen orvoshoz kell mennem?

Figyelt kérdés

2023. jún. 8. 08:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Háziorvos és ő ad beutalót ha Tbs alapon. Magánuton szerintem a diabetologia
2023. jún. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Magánúton szerintem nem kell orvoshoz menned ezzel. Legfeljebb a kapott eredményt első körben megmutatod a webbeteges orvosnak, ami 800 forint, amúgy meg bejelentkezel e-mailben vagy telefonon egy ilyenre: [link]
2023. jún. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Belgyógyász-endokrinológus. Az IR egy komplex probléma. Épp ezért ne Dr. Google-lel diagnosztizáltassátok!
2023. júl. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Első körben a háziorvoshoz kell menni, elmondod mi a bajod, és endokrinológiára ad beutalót. Úgy kellett oda mennem, hogy viszem a sima laborról és a 3 pontos terheléles cukorvizsgálatról az eredményt. Utóbbit csak magánlaborban lehet csináltatni, tb alapon nem. (ami teljesen nonszensz számomra). Szóval ezekkel elkellett menni szépen az endokrinológiára, (1,5 hónapra rá kaptam időpontot) megnézte az orvos, adott hormonvizsgálatra beutalót, az eredményre közel 7 hetet vártam, utána megint időpontot kellett kérnem, hogy ezt is megnézze. Közel fél évet szarakodtunk így, és azt mondta semmi bajom, nem tudja miért vagyok ennyire szarul, fogyjak le és csináltassak 3 hónap múlva megint hormonvizsgálatot ami ha kész utána kérjek időpontot megint és menjek vissza hozzá majd.

Elmentem a háziorvosomhoz a leletekkel, hogy hát elvileg semmi bajom, ő meg mondta, hogy hát a leleteim és a tüneteim alapján IR-em van. Onnantól pedig vele beszéltem meg, hogy hogyan tovább.:D


Úgyhogy én nem biztos, hogy tb alapon tudom ajánlani ezt. Ha mázlid van jó orvost fogsz ki, ha nem akkor a magán endokrinológus jó drága.

2023. aug. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!