Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A derekamnál nyitott az egyik...

A derekamnál nyitott az egyik csigolyám és oda csípődött be az ideg. Mit tehetnék a fájdalom ellen házilag?

Figyelt kérdés
19/L vagyok és 15 voltam mikor kiderült h nyitott a csigolyám. Sajnos akkor is idegbecsípődésem volt, és úgy derült ki. Járnom kellett gyógytornára, masszőrhöz és elektromos kezelésre a kórházba. Most megint kijött és a lábamra sugároz ki, ha nem veszek be fájdalomcsillapítót nem tudok felállni, sőt még a lábamat se tudom kinyújtani. Nem akarok még egyszer kórházba járni. Mit javasoltok ellene?Krém, torna vagy egyéb?
2010. okt. 25. 11:56
 1/5 A kérdező kommentje:

ja, tüdőgyulladásom van és most 10 napja szinte csak feküdtem. nem e attól van hogy nem mozogtam szinte semmit :S

anyum szerint az időváltozás, de ez már annál durvább

2010. okt. 25. 12:00
 2/5 anonim ***** válasza:
keress egy szakértő, de tényleg szakértő csontkovácsot. (De ne olyat, aki mindenhatónak hiszi magát :) ) Engem is meghajtogatott egy, és sikerült kiszabadítani az ideget. Azóta semmi bajom.
2010. okt. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Most valoban egy csontkovacs segithet! Aztan pedig tanulj meg jogazni, mivel megkell tanulnod kezelni ugy, hogy egyuttelsz Vele, de panaszmentesen.

Tehat befog csipodni aztan, is, de kevesebbet, viszont mar tudni fogod a kezeleset hazilag!

2010. okt. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Két házi praktika, ami nekem segíteni szokott: nyújtott karral kapaszkodj meg egy nyitott ajtón és lassan hajlítsd be hátrafelé a térdeidet, lógj egy kicsit. Érezni fogod, ahogy a gerinced is "nyúlik", ilyenkor remekül ki tudnak csusszanni a becsípődött idegek.

Másik: négykézláb állva ereszd le a fenekedet a sarkadra úgy, hogy közben a kezeid ugyanott maradnak, így a hátad kinyújtott helyzetbe kerül, megintcsak esélyes, hogy kiugrik a becsípődés.

Mindkettőt ismételheted többször, a lényeg, hogy mindent lassan, óvatosan végezz, kerüld a hirtelen mozdulatokat. Jobbulást!

2010. okt. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló köszönöm, ki is fogom próbálni. Az ajtós valóban jó lehet, csak félek nem bír ki az ajtó :)
2010. okt. 25. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!