Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi történt a mamámmal? Egyik...

Mi történt a mamámmal? Egyik napról a másikra megváltozott

Figyelt kérdés
eddig mindig elvolt, elfogadta h fáj a hasa és megy a hasa, mert ugyebár 75évesen már nincs meg az ember fájdalmak nélkül..viszont 2-3 napja elkezdett sránkozni, hogy ő milyen halálos beteg, egy csomó rájátszás és hiszti van a dologba, a temetőbe úgy kapált meg hajlongott, hogy jobban mint apum. nekem is olyanokat beszél h ő azért imádkozik, hogy a jó isten segítse meg a fájdalmait mulassza el - magyarán a halálért imádkozik -.- nagyon makacs öregasszony, nem sok mindent lehet vele kezdeni. együtt lakunk vele, anyumat apumat már teljesen kiborítja..engem is...vmi ötlet? =/
2010. nov. 1. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Tolerancia...

Ha majd te leszel 75 éves "makacs öregasszony", vagy öregember,(nem írtad a nemedet)akkor majd megérted...

2010. nov. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Attól még szegény nagyid hajlong a temetőben, lehetnek nagy fájdalmai. Honnan tudod te azt ő mit érez.Ő nem makacs, hanem beteg, jobb lenne orvoshoz vinni, nem itt szapulni.
2010. nov. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gondolom én 25 éves fejjel, hogy nagyon nehéz lehet azzal szembesülni, hogy felbukkannak a visszafordíthatatlan öregség tünetei. Tapasztalni, hogy fájdalmaid vannak, hogy különböző nehézségek akadályoznak a mindennapi életben, sem a tested, sem az elméd nem működik úgy, ahogyan megszoktad, ahogyan természetes volt. Azért imádkozik a halálért, hogy ne kelljen a leépülést a végéig megélnie, ne kelljen megtapasztalnia a teljes magatehetetlenséget, a demenciát esetleg. Szegény nagymamámnak, aki 80 évesen halt meg, szintén ez volt az egyetlen kívánsága, de nem adatott meg neki, és ez nagyon bánt. Valóban ijesztő és feldolgozhattalan lehet azzal szembesülni, hogy belekerültél az "örvénybe". Talán mamád is ezt tapasztalja.

Én teljesen megértem, szeretk élni, csodásnak tartom a világot, és ha belegondolok a helyzetébe, elfacsarodik a szívem.

Ezért én megértem az idős embereket. Elfogadónak kell lenni, foglalkozzatok vele sokat, ápoljátok, ha arra van szükség.


25/N

2010. nov. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon jol megfogalmaztak mar elottem, tehat tiszteletben kellene tartani a korat, es orulni annak, hogy tevekeny es nem fekvo beteg pl., amikor pedig mondja es panaszkodik, hat ennyit engedjetek mar meg Szegenynek.

Inkabb imadkozzatok Erte es lelkileg segitsetek Ot, hogy erezze azt, hogy szeretitek.

2010. nov. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én megértem a kérdezőt, bár tanácsom neki nincs, csak nektek, hogy te meg próbáljátok meg a kérdezőt megérteni.

Nem egyszerű együtt élni egy nagyszülővel, hiába próbál az ember toleráns lenni. Meg lehet érteni, hogy idős, de ettől függetlenül marha idegesítőek tudnak lenni. És ez nem jelenti azt, hogy nem szeretjük vagy nem örülünk annak, hogy még velünk van.

De komolyan mondom, hogy lelki terrorban tudják tartani a családot. Nekem sajnos már már meghaltak a nagyszüleim, csak 1 él, de ő is idegesít, amikor nálunk van, de ettől függetlenül nagyon szeretem, csak érthetetlen számomra, hogy miért kell mindenben a rosszat keresni.

2010. nov. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!