Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gerincferdülésre olvastam,...

Gerincferdülésre olvastam, hogy fűzőt is lehet hordani, de milyen ez a fűző? Semmi extra orvosi cucc, csak sima fűző? És ez tényleg jó a gerincemnek? Szebb lesz a tartásom?

Figyelt kérdés
2010. nov. 9. 19:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ilyen fűzőről van szó: [link]

[link]


Nem pedig ilyenről: [link]

2010. nov. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem-nem! Az spéci cucc, egyedileg a te testedre gyártják, és csak durvább gerincferdülésnél adják. A neve korzett. Elég brutálisan tud kinézni. Szóval kérdezz meg egy ortopéd orvost, hogy kell e neked, és ha szükséges akkor a többit ő már elmondja.

Üdv: Szomatopedagógus

2010. nov. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia!Itt egy érdekes cikk, egyik ismim is gericnbajos,ő is itt talált hasznos infókat:

[link]

2010. nov. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia:D

Én korzettes vagyok, tehát gerincferdülés miatt "fűzőt" hordok:). Van egy tök jó társaság, táborokkal, bulikkal, kirándulásokkal, minden tök jó dologgal, jófej emberek stb:) És lehet, hogy elsőre nehéz elhinni, de nagyon szeretjük a korzettünket:) Látogass el az iwiw "gerincferdülés" fórumjára, és a www.gerincferdülés.hu-ra. Nagyon sokat tud javítani a korzett a ferdülésen, de csak akkor, ha jó, és sajnos Magyarországon sokan csinálnak rossz korzettet (mint például ammilyen az első belinkelt kép), amik vagy kegyetlenek, vagy nem érnek semmit sem. A www.gerincferdules.hu-n találsz képeket, megnézheted, nekünk milyenünk van:) Ha korzettes leszel, nyugodtan írj, szívesen válaszolok, ha van kérdésed:):). Következő program, amit már nagyon várunk, december 4-én lesz, egy évzáró buli:):) Részleteket írok, ha szeretél:))


"Az egyetlen görbület, ami mindent rendbehoz, a mosoly" :):)


F/15

:)

2010. nov. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
21%

Szia!

Sose próbáld a gyógykorzettet! Járj folyamatosan úszni, csinálj speciális gyógytornát - rengeteget, naponta többször (olyat, ahol a felülről indított erősítő mozdulatoknak nincs helye, csak az alulról indítottnak) és kíméld magad a nehezebb súlyoktól, szerezz be orvosi felmentést a hagyományos tesi órák alól (már ha sulis vagy) és ügyelj a szervezeted megfelelő kalciumigényére (a csontok fejlődéséhez). Ha elég jól megjegyezted, amit mondtam, aztán elmész orvoshoz aki fűzőt ajánl, elküld a dombóvári útra, rá fogsz jönni, hogy igazam van. A gyógykorzett nem embernek való, lelkileg nehezen viselhető és fizikailag elviselhetetlen.

Minden tiszteletem azé aki végig bírta csinálni ezt a korzett viselést és azoké, akik foglalkoznak ezekkel a gyerekekkel, de a mai világ még nem érett meg ahhoz, hogy a gyógykorzett könnyű gyógyászati eredményt hozzon.

Egy volt korzettes

2010. nov. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

Kedves Kérdező és Utolsó válaszoló:)

Én és több száz gyerek a példája annak, hogy igenis, ezt ki lehet bírni lelkileg és fizikailag is, sőt, mi több, élvezzük:)

Amikor nekem korzettet írtak fel, nagyon megrémültem, és én is azt gondoltam, hogy nem lehet így teljes az életem, nem lehetek olyan, mint a többiek. Szerencsére a felfogásom nagyon sokat változott, és szeretem a korzettet, szeretem a salus-t a dombóvári úton, szeretem Feri bácsit, a korzettkészítő mestert, Barkát, aki a programokat szervezi és lelki segítséget nyújt nekünk, és a többi korzettest.:) Nagyon jó társaság, ha döntenem kéne korzett és nem korzett között, biztosan a korzettet választanám:). Kb. 2 hetes hozzászokási idő után egyáltalán nem nyom, nem kellemetlen. Ruha alatt észre sem lehet venni. Bármit lehet csinálni benne, amit nélküle (pl egyesek rsg-znek korzettben, lehet benne bukfencezni, aki nélküle tud, az benne is tud szaltózni stb:) )

Ha kérdésed van, nyugodtan írj:):)

Ja és a korzett hatékonysága: Első röntgenemen 25 fokos volt a ferdülésem, 4 hónap múlva korzettben 0° (!), nélküle 15°.

:)

2010. nov. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
tegnap 21:23-as voltam:)
2010. nov. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
79%

Kedves Kérdező!


Annak,aki azt mondja,a korzett elviselhetetlen,és nem embernek való,ellent kell mondjak. Erősen. Mivel ez egyszerűen NEM így van. Én 3 évet hordtam korzettet,és életem legszebb évei közé tartozik. A legszebb ajándék,amit eddig kaptam a sorstól. No,nem a korzett,félreértés ne essék - de amit attól kaptam. Bekerültem egy olyan (szintén korzettesekből álló) közösségbe,ami egyszerűen leírhatatlan. És akiknek segítségével a fűzőt nem hogy csak elfogadtam,de meg is szerettem. És a mai napig hálás vagyok neki. Attól,aki azt állítja,hogy ez nem embernek való,attól azt kérem,hogy menjen fel a gerincferdules.hu-ra,és nézze meg a képeket. Láthatja,hogy ez nem így van. Mosolygunk,és boldogok vagyunk benne. És ez a legfontosabb :)

És az nem igaz,hogy a fűző hordása eredménytelen. Nos,benne van a pakliban,hogy valakinek olyan különleges,vagy makacs gerincferdülése van (nekem is ilyen volt amúgy),hogy igen,a korzett nem segít,akármilyen jó is. De az esetek DÖNTŐ többségében a korzett óriási eredményeket hoz. Csak az a fontos,hogy jó korzetted legyen,mert a rossz korzett nem ér semmit,ez tény. Ezért kell elmenned a Dombóvári útra.

És az pedig egy óriási tévhit,hogy a gyógytorna és az úszás önmagában képes meggyógyítani egy gerincferdülést. Nem,azok így sajnos nem érnek semmit. Korzettben igen,sőt,gyógyotorna nélkül a korzett sem használ sokat,de önmagukban nem. És sajnos az emberek többsége ebben a hitben él. Hát persze,szép is lenne ha csak ennyit kéne tenni,ha a korzettet el lehetne kerülni..

de sajnos ez nem így van. A ferdülés romlik,ha nem kezelik. Ha romlik,és emellé még fájdalom,bordapúp is társul,akkor viszont elkerülhetetlenné válik a gerincműtét. Ezt nem ijesztegetésből mondom,egyáltalán! Én magam is gerincműtött vagyok,és azóta a fellegekben járok,és mindenképpen újra csinálnám százszor is ha kéne. De ha lett volna választási lehetőségem,akkor inkább nem mennék bele. Hiába tűnik ez a könnyebbik útnak, "két hét szenvedés" az évekig tartó korzetthordás helyett,a korzettet választanám. Egyértelműen.

Szóval ez az egész egy elég összetett dolog. Nem mondom hogy könnyű - semmi sem az- de ha eljutsz odáig,hogy elfogadod magadon a korzettet,nem lesz baj. Ehhez pedig segít majd az a fantasztikus kis közösség,ami kialakult,és rengeteg gyereknek adott már hitet,támogatást,segítséget. Ha már csak látod,hogy nem vagy egyedül,hogy más is van úgy,mint te - már az is elég ahhoz,hogy újabb és újabb erőt tudjon neked adni a küzdelemhez.

Ezek a felnőttek,akik arra tették fel az életüket (akik többsége maga is korzettet hordott gyerekkorában),hogy minket segítsenek ezzel,valami hihetetlenek. Szeretnek minket,törődnek velünk,egyenként,és ez rengeteg erőt ad.

És hát a programok és táborok... hát azoknál jobb nincs is :D


Összegezve: a korzett nem rossz dolog. És nem is néz ki rosszul! Az a korzett,amit itt,a Salusban készítenek,meg pláne. Egy fehér műanyag,két csattal. Ki lehet díszíteni kedvedre,azt rajzolsz rá amit akarsz,tök egyedi - ráadásul el is lehet takarni,ha akarod. Jól lehet rá ruhákat találni.

Szóval ne ijedj meg tőle,bárki bármit is mond :) Én tudom milyen,és ma már nem ugyanaz a helyzet,mint ami régen volt. Higgy nekem :) Én azt tudom,ami MOST van,nem ami régen volt. És szerintem ez a fontos :)

Kitartás,és ha van még kérdésed,írj a www.gerincferdules.hu-ra :)

2010. nov. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Amikor korzettes gyerekeket látok utcán úgy, hogy látszik rajtuk a korzett, meghatódom és egy picit irigykedem is...
2010. nov. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Én jan.7-e óta hordom azelőtt nagyon fájt minden részem és mióta megvan azóta már kiis párnázták meg kidíszítettem és egyre jobb az elején kicsit kényelmetlen de hamar meglehet szokni
2013. márc. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!