Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért lehet ráírva az allergia...

Miért lehet ráírva az allergia gyógyszeremre, a gyógyszer szedése esetén alkoholt fogyasztani tilos?

Figyelt kérdés
Milyen következményei lehetnek? Ha hónapokig szedem a gyógyszert, hónapokig kerüljem az alkoholt? 19 éves lány vagyok, szeretek bulizni, ez így elég kellemetlen lenne nekem, emiatt nem inni soha. :S Mit okozhat, ha iszom? Cetirizin-ratiopharm tablettáról van szó.
2010. nov. 18. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert a gyogyszereben levo antihisztamin fokozza az alkohol metabolizmusat, reszegseg hamarabb alakul ki es a hatasa is tovabb tart. Vagyis mar egy kis mennyisegu alkohol ki tud annyira utni, mintha eszmeletlenre ittad volna magad
2010. nov. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
egyebkent ha nezed a szuletett felesegeket volt egyszer benne olyan mikor a gyogyszeresz pasi beadott antihisztamint Bree-nek,ai bort ivott ra, amitol eleg rendesen kiutotte magat
2010. nov. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az antihisztamin (kivéve pár nagyon modern gyógyszert) sajnos az agyon levő receptorokon is kifejti a gátló hatását (ezért van az, hogy sok allergiagyógyszertől álmos, levert lesz az ember; bár néhány szerbe tesznek koffeint vagy valami más serkentőt, hogy ne tompítson annyira).

Az alkohol más agyi receptorokon hat, de azok is gátló hatást közvetítenek.


A kettő együtt fokozza egymás hatását, így aki iszik allergia gyógyszerre, az elég hamar "kidől": pár pohárka után már matt részeg, egy "közepes" ivás után pedig eszméletlen is lehet.

2010. nov. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Csak most olvastam ezt a dolgot a gyógyszeremről, 2 hónapja szedem, volt, hogy buli előtt 2 órával vettem be, de semmi bajom nem volt sohasem. Sőt, részeg sem voltam sosem. :D

2010. nov. 18. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!