Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen tippetek, tanácsotok...

Milyen tippetek, tanácsotok van, hogy a béltükrözés elviselhetőbb legyen?

Figyelt kérdés
2010. nov. 25. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Vastagbél vagy végbél?
2010. nov. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%

Hehe.Ez engem is érdekelne.Már 2 alkalommal próbáltak colonoscopiát csinálni,de majd meghülyültem a fájdalomtól.

Elvileg adnak bódítot,de ez is alkat kérdése,hogy használ-e.Nekem nem használt,meg sem éreztem a hatását.Amúgy min 100 ezer egy magánklinikán,ahol rendesen elaltatnak.S ez csak a vizsgálat...

2010. nov. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Vastagbél.
2010. nov. 26. 10:36
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Legfontosabb, hogy ne idegeskedj a vizsgálat miatt! A tükrözést bódításban csinálják, ami ha hatni fog, akkor semmire sem fogsz emlékezni az egészből. Van akinél nem hat annyira, de akkor sem biztos, hogy fájni fog. Az apám például bódítás nélkül csináltatta és elmondása szerint egyátalán nem fájt neki. Én úgy hallottam, hogy ha a bódítás nem hat, akkor abban az esetben lehet rosszabb, ha valaki nagyon vékony testalkatú vagy nagyon gyulladásban vannak a belei.


Amit én még tudok javasolni, hogy az előkészítéshez függetlenül attól, hogy mit mondanak ott, az Endostar Lavage nevű szert használd, ez sokkal jobb és kíméletesebb, mint a többi.


Nekem kb. fél éve volt tükrözésem, egy másik fórumon akkor ezt írtam a tapasztalataimról:


"Előkészítéshez én az Endostar Lavage nevű szert kaptam. A lötty íze nem a legjobb, de nem is vészes, simán le lehet küzdeni. Inkább a szaga és az enyhén olajos állaga a zavaró. Próbáltam citromlével ízesíteni, de végül arra jutottam, hogy anélkül "jobb" az íze. Maga az egynapos koplalás sem vészes, pedig én tartottam tőle, hogy előjön a migrénem és meg fogok bolondulni, de most ezt is megúsztam. A gyakori WC-re járást is ki lehet bírni, ha valakinek emiatt megfájdulna az alsó fertája, akkor javaslom a Neogranormon kenőcsöt, amit babáknál is használnak popsikenőcsként.


Maga a vizsgálat úgy zajlott, hogy felfeküdtem az asztalra és megkaptam a bódító injekciót. Arra nem emlékszem, hogy elbódultam volna, hanem inkább olyan, mintha kiesett volna pár perc. Arra még emlékszem, hogy elkezdték a vizsgálatot (fájdalmat nem éreztem), de következő dolog, amire emlékszem, hogy mondja a doktornő, hogy kész is vagyunk. Az egész nem tűnt többnek 2 percnél, pedig biztos nem annyi volt. Azt, hogy mennyi nem tudom, de kb. 15-20 percre saccolom az időpontok alapján. Szóval sok mindenre nem emlékszem, csak arra, hogy elkezdődött és egyből véget is ért, fájdalmat egyátalán nem éreztem, de lehet, hogy nem is fájt nagyon, mert mikor már magamnál voltam sem éreztem görcsöt vagy jelentősebb puffadást. Mikor végeztünk semmiféle kábaságot, álmosságot nem éreztem, eltoltak egy pihenőbe, de ott már csak néztem ki a fejemből és örültem, hogy vége. Először arra gondoltam, hogy esetleg nem tudták megcsinálni, azért lett olyan gyorsan vége, de nem, mert végig tudták nézni. A legfontosabb, hogy szerencsére nem találtak semmi komoly bajt!


Szóval egy szó, mint száz nekem a legrosszabb az egészben a vizsgálat előtti parázás volt, maga vizsgálat leszámítva a kissé kellemetlen szituációt, semmiség volt! Kívánom, hogy másnál is ilyen legyen.


Ha valaki ilyen vizsgálat előtt áll én azt javaslom, hogy ne idegeskedjen miatta, mert az úgysem segít. Ugyan vannak ellenpéldák, de egyátalán nem biztos, hogy fájni fog, mint ahogy azt az én példám is mutatja."

2010. nov. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
43%
Azt javasolnám, hogy már a vizsgálat előtt kezd el a diétát, hogy fokozatosan ürítsd ki a beleid, ne drasztikusan és hirtelen. Én az utolsó napon a Picoprep béltisztítót használtam. Jó az íze, és nem keserű, mint a többi, valamint nem kell belőle sokat sem inni, csak két pohárral. Az, hogy kinek mennyire fáj a vizsgálat, szerintem változó. Függ attól, hogy hogyan éli meg a fájdalmat és ki és hogyan csinálja a tükrözést.
2011. szept. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagy levegő, ha fáj és kész. Nekem ez nagyon bevált.
2013. jún. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!