Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tüdőszürésre behivtak, de 2...

Tüdőszürésre behivtak, de 2 hónapja volt mellkas röntgenem, ilyenkor újra szürnek?

Figyelt kérdés
2 hónapja egy mütét miatt volt mellkas röntgenem,azon ugye rajta van a tüdő is.Nem szivesen mennék még egy szürésre,elfogadják vajon azt a leletet?
2010. dec. 6. 07:52
 1/6 anonim ***** válasza:
A korábbi röntgen valószínűleg a műtéttel összefüggő esetleges elváltozásokra készült. A konkrét, tüdőbetegségek vizsgálatára a tüdőszűrések valók, ott viszont jelezd, hogy volt, és milyen műtéted, mert képesek és meglátva valamit, riasztanak, amitől Te meg frászt kapsz, hogy még a tüdőddel is van valami...
2010. dec. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pajzsmirigy mütétem volt,és az altatáshoz kellett a mellkas röntgen.
2010. dec. 6. 08:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha a műtét előtt felvétel készült, akkor kérd el a kórházban és azt vidd el a tüdőgondozóba, hogy megnézhessék.

Ha csak átvilágításod volt, akkor biztosan fognak felvételt készíteni a dokumentáció és későbbi összehasonlítás céljából. Ne félj, nem akkora a sugárterhelés, ami kárt okozna.

2010. dec. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,ma lehet arra megyek és megkérdezem.
2010. dec. 6. 11:06
 5/6 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb, ha fel tudod hívni az orvost, aki műtött, hogy mire terjedt ki a röntgen, kell-e szűrésre menned. A szűrés már rég nem kötelező, hanem nem mész el, nem kell szabadkoznod vagy jelentkezned náluk.
2010. dec. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Felhivtam a tüdőszürőt,nem kell mennem,mert a mellkas átvilágitás,megfelel a tüdőszürésnek,valami ilyesmit írtak.

Aleletem rajta van hogy tiszta szabályos tüdő.Köszönöm a válaszokat!

2010. dec. 6. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!