Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tizenöt éves fiú vagyok,178...

Power95 kérdése:

Tizenöt éves fiú vagyok,178 centi magas kb. ,65 kg. , viszonylag izmos vagyok és Danabolt szeretnék szedni. Milyen mellékhatásai vannak illetve megéri-e szednem?

Figyelt kérdés
2010. dec. 16. 13:31
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt még hozzá tenném, hogy rendesen étkezem napi kb 90-110 gramm fehérjét eszem
2010. dec. 16. 13:33
 2/4 anonim ***** válasza:

Anabolikus szerek

Az emberi szervezet is rendelkezik természetes androgén hormonnal, ami az anabolikus szteroid alapja. Ez felelős a férfiak másodlagos nemi jellegért. Hatásai alá sorolhatjuk a fehérjeszintézist, izomtömeg és erő növekedését. Eddig tényleg jól hangzik, csak sajnos sok káros mellékhatása miatt nem ajánlatos a szedése.


A legközismertebb szer a danabol, mely a feketepiacon igen nagy forgalomnak örvend.


Aki túl sokat szed belőle, bizony megjárja, hiszen toxikus és hormonális hatása már nem túl kecsegtető ajánlat. A toxikus hatás májkárosító - májzsugorodás, daganat, sárgaság -, a hormonális hatás az agyalapi mirigy hormon termelését lecsökkenti.


A férfiak szőrösödnek, mélyebb lesz a hangjuk, impotencia alakul ki. Ha nagyon hosszan szedi valaki, nőies lesz, megnőnek a mellek, megnő a zsír és izmok puhák lesznek.


Szívre is hat természetesen, megnő a vér mennyisége, korai elmeszesedés alakul ki az érrendszerben, előfordulhat szívinfarktus, agyvérzés.


Az immunvédekezés legyengül.


Megváltozik a bőr, pattanások jelennek meg, kopaszodás.


Aki időben abbahagyja az anyag szedését, megúszhatja bármilyen mellékhatás nélkül, sőt még az egészsége sem károsodik. Csak akkor jelentkeznek ezek, ha valaki több hónapig szedi ezeket a szereket. Ugye mint mindenki tudja, a doppingot szedő sportoló a jobb teljesítmény reményében használja. Minden nemű sportágban az izmokat fejleszti a szer. Annyira kifinomult technikával állítják elő, hogy sportágspecifikus készítményekről lehet beszélni. Mindenkinek megvan a maga speciális „játékszere”. A futók, úszók vagy kerékpárosok az EPO-t vagy a központi stimulánsokat kedvelik. Ahol lényeges az izomerő, ott folyamatosan szedik.


A fiatalok erős szervezete még sok sejtet termel, ezért náluk nem is lehet felismerni a szedését.


Vannak olyan doppingok, melyek csak egy sportágban használhatóak. Néhány olyan szert is betiltottak, melyekről még nem derült ki, hogy káros hatásúak-e vagy sem. Ilyen a béta karotin. Nagyon jó antioxidáns sportolás közben felszabaduló szabad gyököket közömbösíti és az A-vitamin előanyaga.


Szerintem elrettentő amiket ide felsoroltam. Senkinek sem éri meg a gyors eredmény érdekében, később már bánhatja. Olyan is van, akinél szinte mindegyik káros hatás jelentkezik.


Ne tegyük ki magunkat ilyen hatásnak, egyszerűen nem éri meg az a rövid ideig tartó eredmény, hogy utána életünk végéig betegek legyünk.

2010. dec. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Danabol - Orvos válaszol Súgó

Üdvözlöm! szeretném tudni ha danabol kurát tartok olyan 8-10 hét amelé szedjek valamit májvédőt stb.. étkezésem rendbe van napi 5-6 szor sportolok is sokat de az izom nem fejlődik ezért gondoltam tömegnövelöre.vagy ez csak felfuj és semmi erőm nem lesz ??, köszönöm válaszát


2010-08-16 06:31


A Danabolnak súlyos mellékhatásai lehetnek, ez egy szteroid, felejtse el a kúrát, semmilyen módon nincs értelme, és még veszélyes is. A szteroidok mellékhatásairól olvasson portálunkon, sok érdekes információt fog találni: [link]


2010-08-17 10:25


Üdvözlettel:


Dr. Csuth Ágnes, rovatvezető

családorvos

2010. dec. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
178 centivel és 65 kilóval hogy lennél te izmos? :D:D:D Esetleg ha 75 lennél.
2010. dec. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!