Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Anyósomat tegnap bevitték a...

Anyósomat tegnap bevitték a kórházba magas vérnyomás miatt kialakult agyi keringési zavar miatt. Ma reggel elaludt és azóta nem tudják felkelteni. Esett már meg hasonló mással is?

Figyelt kérdés
Tegnap délután rosszul lett,lefeküdt és amikor nagynehezen felkeltettük össze vissza beszélt.Kihívtuk a mentőket bevitték agyi keringési zavart állapítottak meg.Viszont azt nem tudják megmondani mitől alszik és miért nem bírják felkelteni.Mindenféle vizsgálatot elvégeztek és minden negatív csak felkelteni nem tudják és azt sem hogy miért.Én ezt nem értem ha az orvosok sem tudják akkor ki?Soha nem hallottam még ilyet,most akkor kómába van,de az okát nem tudják.
2011. jan. 13. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:
agyvérzésre tippelek.
2011. jan. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne várd azt, hogy az orvosok is mindent tudjanak...ők sem mindenhatók.egy tanár se tudja a tantárgyának minden apró zugát felfedezni, ahogy egy autójavító szembesülhet teljesen idegen esettel. Szóval lényeg ami lényeg: előbb utóbb rájönnek majd h mi a gond, csak több vizsgálatot kell elvégezzenek. És ami méginkább lényeg: ha az orvosok nem tudnak válaszolni, akkor a GYK olvasói honnan tudjanak?

Gyógyulást kívánok anyósodnak

2011. jan. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehetségesnek tartom, hogy a keringési zavar az ARAS-t érintette (ez felelős az ébrenlétért), vagy pedig nem jut elég oxigén az agyszövetekbe, és emiatt lehet kómában. Vagy lehet más is, én még csak orvostanhallgató vagyok, tehát ők jobban értenek hozzá :) Az agy eléggé összetett dolog, egy csomó mindent nem tudunk még róla, úgyhogy sok minden lehet az oka.
2011. jan. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló, csak arra gondoltam hogy talán mással is történt hasonló eset.Nem azt hogy itt okosabbak lesznek,de azért köszi!
2011. jan. 13. 17:06
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem sértésnek szántam, sajnálom. Csak próbáltam rávilágitani a dolgokra. Mert sokan látják rosszul a dolgokat. Én is orvostanhallgató vagyok.


második válaszoló voltam

2011. jan. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem sértődtem meg:)Férjem most beszélt orvossal azt mondják tökéletesek a leletei,semmit nem találnak ami okot adna rá hogy aludjon.Annyit csinál hogy átfordul a másik oldalára és ha az unokája nevét mondták neki akkor megmozdult :)de mást sajnos nem!
2011. jan. 13. 17:29
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez tényleg elég érdekes eset. Olyan mintha aludna. Nem is nevezhetnénk kómának, hiszen forgolódik. Nem tudom mit mondhatnék. Itt csak várni lehet...


második válaszoló

2011. jan. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Kiderült mi volt a baj?

A legjobbakat!

2016. júl. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!