Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nincs normálisan széklet...

Miért nincs normálisan székletem? Mit tehetnék, hogy legalább két naponta legyen?

Figyelt kérdés
Elég régóta úgy megy ez a dolog, hogy egy hétig vagy akár másfél hétig nincs semmi és végül egy irtózatos nagy hasfájás közepette kiürül a szervezetem. Most már elég rossz, hogy így van.
2009. febr. 1. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Már az egy hét is rettenetesen sok! Bélcsavarodást kaphatsz, arról nem is beszélve, hogy amíg bent van a salakanyag, folyamatosan mérgezi a szervezetedet! Ha gyógyteák, szilvalekvár, Gutalax cseppek stb. nem segít, irány egy jó belgyógyász! Érdemes lenne utánanézni, hogy egyáltalán mi okozza ezt, esetleg pajzsmirigy alulműködés vagy valami emésztési probléma. Van, akinek alapjáraton gyenge az anyagcseréje, de ez kicsit extrémnek hangzik, nézesd meg feltétlenül!
2009. febr. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

régebben én is így voltam, de mára már minden nap van "nagydolog" :P


1, elegendő folyadékot inni! legalább 2 liter naponta, lehetőleg ne cukros szarokat, hanem ásványvíz, gyümölcslé, tea


2, az éhséget nap közben nem kávéval, csipszekkel, kekszekkel csillapítani, mert ezek nem képeznek elegendő salakot, csak elnyomják az éhséget - normális kaját enni rendszeresen!


3, mozogni!! a sport megmozgatja a lusta beleket is, elég már az is, ha egy megállóval előbb szállsz le a villamosról és sétálsz


4, sokat segít reggelente 1 joghurt, benne 1 ek zabpehely vagy zabkorpa, gyümölcs

2009. febr. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Megoldás:

-min 2-3 liter tiszta víz naponta

-rengeteg NYERS zöldség és gyümölcs (gyümölcsöt önnmagában éhgyomorra, a nyers zöldséget meg minden étkezéshez!)

-mozgás

-reggelente nagy pohár meleg víz

stb stb.



de van egy jó könyv ahol részletesen olvashatsz a problémádról és annak megoldásáról:


VÁRADI TIBOR: NÉPBETEGSÉGEK MEGELŐZÉSE ÉS SZELÍD GYÓGYMÓDJAI 2. KÖTET.

-59. OLDALTÓL

2009. febr. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mivel nem írtad le, hogy mindez normális táplálkozás mellett van, gyanítom, hogy gyorskajákon, meg hasonló szemeteken élsz. Ha nem viszel be elég rostot, nem lesz normális széklet.


Szóval, ha iszol napi 2 liter vizet, meg megeszel egy egész konzerv babot (vagy vmilyen hüvelyest, mert azokban sok rost van), akkor nem lesz problémád. És persze étrendváltás. Semmi zsíros, tápanyagban szegény szemét, hanem sok sok friss kaja, joghurtok (natúr), zabpehely, friss zöldség-gyümölcs, sovány húsok (csirke, hal) és FŐ A VÁLTOZATOSSÁG!

2009. febr. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!