Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A kokainra első alkalommal rá...

A kokainra első alkalommal rá lehet szokni?

Figyelt kérdés
Vagy olyan mint a fű. Csak érdeklődöm, még mielőtt valaki jönne a hegyi beszéddel. Köszi a válaszokat
2009. febr. 2. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:

KOKAIN:


Eredet: A kokain a természetben előforduló stimuláns kábítószer. A Dél-Amerikában őshonos koka nevű növény (Erythroxylon cocoa) leveléből nyerik. 1903-ig a Coca-Cola is tartalmazta. Kristályos formáját "crack"-nek nevezik.


Hatás, mellékhatás: A központi idegrendszer stimulálásának következtében éberség jellemző, illetve intenzív de rövid eufória érzés. A fáradtság érzése elmúlik, fokozza a szellemi és fizikai teljesítőképességet. Légzésszám, testhőmérséklet emelkedik. Csökken az étvágy és a szomjúság érzés. Megnövekedik a fájdalomtűrés. Nagy adagnál paranoid gondolatok, hallucinációk jelentkeznek. Komoly a tüdőkárosodás veszélye. Gyakori a szerhasználat következtében fellépő hányás. A befecskendezett kokain számos esetben okozott már halált.


Függőség: Erős pszichés függést eredményezhet. Fizikai függést nem okoz.


Fogyasztásának módjai: Por alakban szippantva, intravénásan, crack esetében cigarettába sodorva fogyasztják.

2009. febr. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha komolyan érdeklődsz iránta, akkor már félig rá is szoktál.
2009. febr. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Megélt tapasztalat: nem olyan, mint a fű, nem egy delikvensüket láttam, aki egyszer kipróbálta, aztán úgy maradt. Ezzel együtt ilyen szempontból a heroin vezeti a listát.

Viszont mindkettő garantált leépülést, szerencsétlen remegést, gyenge idegrendszert csinál az amúgy sem stabilból (életerős embernek nincs szüksége drogokra)- nagyon gyorsan.

2009. febr. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
helyesbítek: delikvensünket.
2009. febr. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

ez hihetetlen...2.hozzászóló, őszintén megmondom, hogy nem vagyok kíváncsi a véleményedre, hiszen NEM azt kérdeztem. A

többieknek pedig köszönöm a válaszokat

2009. febr. 2. 16:44
 6/7 anonim ***** válasza:
igaz.a 3ik válasz meg az első is a 2ik egy hülye..sorry de az ne mondjon ilyet aki nem próbálta..nem mintha büszke lennék de a lényeg h egy alkalomtól nem fox rászokni..de NE tedd!!a fű egész más de sajnos vannak ismerősim akik régen nagy "barátaim" voltak és a mai napig füveznek nem birnak leállni vele mint a cigi csak kicsit az azért károsabb..és nem tesz jót hosszú távon senkink sem
2009. febr. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Sajnos nekem az a tapasztalatom, hogy rá lehet szokni szóval, ha rám hallgatsz messze elkerülöd az összes kábítószert! Tudom, hogy a tiltott gyümölcs mindig édes.

Én már 13 hónapja nem nyúltam kokainhoz és most már meg sem fordulna a fejemben, hogy hozzá nyúljak.

A párom 3 hónapja tiszta, de egy hete megkínálta egy ismerőse és sajnos elcsábult. Másnap úgy érezte magát, mint aki egy rémálomba csöppent és nem akarta elhinni saját magának, hogy ennyire gyenge volt és az elmúlt 3 hónap boldog napjait bemocskolta...

Nagyon bánja, hogy nem bírt nemet mondani aznap este az ismerősének, pedig már teljesen más életet él, mint azelőtt.

Hidd el lehetsz boldog minden féle szer nélkül csak a fejedben kell eldöntened, hogy hogyan is akarod leélni az egyetlen életedet!

Kívánom neked, hogy találd meg a boldogságodat és ne legyen szükséget semmilyen károsító anyagra, hisz az életünkben egyébként is rengeteg dolgoggal károsítjuk magunkat!

2009. máj. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!