Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon fontos, ideges vagyok,...

Nagyon fontos, ideges vagyok, légyszi segítesetek, mitől folyik barna váladék a hüvelyemből? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, fogamzásgátlót szedek 18 éves korom óta, még sosem volt ilyen. A menzeszem minden hónapban ugyanazon a napon megjön, ezen a héten kedden múlt el (kedd volt az utolsó nap).

Ma reggel nagyon fájt a hasam alul,ott legalul, gonndoltam is, hogy biztos megfáztam, és a petefészkem, előbb meg mikor mentem pisilni észrevettem a bugyimon ezt a barna váladékot, meg egy kisebb vércsomót is. Légyszi segítsetek!!! Bocsánat, ha kusza volt, de nagyon ideges vagyok:(


2011. jan. 23. 18:21
 1/4 szilvo79 ***** válasza:
folyamatosan szeded a gyógyszert?remélem tudod,hogy néha szünetet kell tartani?óvatosan!nálam is volt ilyen.másik tablettát írtak,meg kiderült,hogy méhszájsebem is van.ne idegeskedj,menj orvoshoz!
2011. jan. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Előfordulhat az is, hogy nagyon erős tüszőrepedésed volt.

Ezt találtam róla:


Tüszőrepedést követő vérzés és fájdalom

Orvosi név:

Ovulaciós vérzés, középidős fájdalom


BNO kód:

6990


A betegség lényege:

A tüszőrepedést követően, vagyis az érett pete petefészekből való kilökődésekor előforduló vérzés és fájdalom.


A betegség oka:

A jelenség oka a peteérést és kilökődést szabályozó hormonszintek változása.


A betegség tünetei:

A tüszőrepedés idején a peteérésnek megfelelő oldalon feszülő érzés észlelhető az alhasban, majd ezt követően a szokásos menstruációs vérzésnél sokkal kisebb mennyiségű és rövidebb ideig tartó vérzés zajlik. Ezek a panaszok egymástól függetlenül is jelentkezhetnek.


Elvégezhető vizsgálatok:

Az orvos a kórtörténet felvétele mellett betegvizsgálatot végez. Általában a menstruációs ciklus idejének vizsgálata alapján egyértelmű a fájdalom és a vérzés eredete. A nem egyértelmű esetekben a tüszőrepedésre vérvizsgálat alapján következetethetnek. A kétséges esetekben elvégezhető ultrahang vizsgálat.


A betegség várható kezelése:

Teljesen ártalmatlan eltérés, amely kezelést nem igényel. A hasi panaszokat enyhe simaizomgörcs-oldókkal lehet enyhíteni.


Javaslatok:

A panaszok megjelenésekor meleg borogatással enyhíthetők a fájdalmak.


A betegség várható lefolyása:

A kellemetlenségen kívül semmilyen káros következménnyel nem jár. Sokszor az első terhesség után megszűnik a panasz.


Labor és diagnosztikai vizsgálatok:


* Nőgyógyászati vizsgálat

* Ultrahang vizsgálat "sima"

* Vérvétel


Üdv!

2011. jan. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Elsőnek: Most gondolkodom, nem is 18, hanem 17 éves korom óta szedem, vagyis lassan 5 éve, mert lassan 22 leszek. Nem tartottam még soha egy nap szünetet sem. Ez baj? :(

2011. jan. 23. 18:50
 4/4 A kérdező kommentje:

A méhszájseb mitől alakul ki egyébként?

Az én orvosom azt mondta, mivel már nem egyer kérdeztem, hogy nem kell szünetet tartani :S

2011. jan. 23. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!