Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nappali aluszékonyság, napi...

Nappali aluszékonyság, napi 8-9 óra alvás mellett. Mi lehet a probléma? És van rá megoldás?

Figyelt kérdés

Lassan másfél éve szinte minden nap(de hétköznapokon hetente 3-4x biztosan) majdhogynem elalszom egész délelött és délután.Nem vagyok fáradt, egyszerűen csak annyira álmos hogy nemtudom nyitva tartani a szemem. Középiskola 3. osztálya, az órákról semmire nem emlékszem. Napi 8-9 órát alszom mára már(hogy ezt elkerüljem), de ennek ellenére se birok koncentrálni, párszor akár ébren maradni se. Reggelente nagyon nehezen kelek még fel ha ez számíthat, és tudtommal nem horkolok, és nincsen légzéskimaradásom sem éjjelente.

Kávézni nem kávézom. Próbáltam már, koncentrálás nem ment jobban, ahogy este az alvás se, viszont nem voltam álmos nappal, de nem szeretnék rászokni a kávéra ha egy mód van rá. Dohányzást időközben abbahagytam. Nem iszok, alkalmanként sem mert májbeteg vagyok(talán köze lehet a dologhoz?) És semmilyen gyógyszert nem szedek,még fejfájás csillapítót se, soha.

Utánaolvastam a neten, de nemtaláltam használható dolgot(mondjuk csak tudni kéne keresni :D)

Orvoshoz csak vészhelyzetben mennék el mert nagyon drága egy háziorvosi rendelés 1 alkalomra is(külföldön élek).



A kérdésem hogy mi lehet ez, és mivel tudnám orvosolni ezt a problémát?

Előre is köszönöm


2011. jan. 24. 02:09
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Írod mindezt éjjel negyed háromkor!!! Nem vagy semmi, hallod-e!! Miért nem vagy már ágyban, miért nem alszol? Így persze, hogy fáradt leszel holnap!
2011. jan. 24. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"tudtommal nem horkolok, és nincsen légzéskimaradásom sem éjjelente"


Ezeket nem tudod, csak feltételezed.


Az alvásod lehet túl felületes.


Az is lehet, hogy túl sokat alszol. Annak az egyik következménye az álmosság.


"májbeteg vagyok(talán köze lehet a dologhoz?)"


Lehet, attól függően, mi ez a betegség.


"A kérdésem hogy mi lehet ez"


Kb. 1000-féle dolog lehet a nem megfelelő életmódtól (pl. elégtelen mozgás) a hiánybetegségeken át az alvási ritmussal kapcsolatos betegségekig vagy más betegségekig.


Csak igazán álmosan kellene aludni, és szabályos időpontokban. Testileg ki kellene fáradni minden nap, pl. sportolással. Jól kell táplálkozni. Esetleg lehet kísérletezni azzal, hogy leszállítod az alvás mennyiségét 7 vagy 6 órára.

2011. jan. 24. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
vérvétel: kiderül, hogy magnézium vagy vashiányod van-e vagy egyéb nyomelem...esetleg komolyabb gond...
2011. jan. 24. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
az elottem szolokhoz csatlakozom. de azt nem ertem, miert kell kulfoldon fizetni az orvosert? ha unios orszagban elsz az orvosi ellatas ingyenes.meg az oparacio is.
2011. jan. 24. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat :)

Az elsőnek: A szüleim dolgoztak és későn értek haza(1-óra körül, ami otthon 2 ;) Nekem volt kulcsom, lényegtelen, általában írtam a 8-9 órát.


Másodiknak:

Igen, a tudtommal kifejezést úgy értettem ahogy írtam:) Vagyis nemszoktam felriadni éjszakáként, feltételezem nyugodtan alszom.


Lehet hogy sokat alszom, erre nem gondoltam de hallottam már róla, mindenféleképpen ki fogom próbálni a 6-7 órát is.

A májbetegségem a Gilbert szindróma, 4 éve diagnosztizálták, és a doki mondott valamit alvászavarról is ha jól emlékszem de ha megölnek se jut eszembe pontosan, ezért gondoltam hogy lényeges lehet.


Vérvételem volt jó párszor a másfél év alatt a májbetegségem miatt. Gyakran jártam orvosnál. Szerintem szóltak volna ha probléma lenne vele, de amint lesz rá lehetőségem megint elmegyek.


Hogy miért kell fizetni? :D Nemtudom, de az operációért is kellett ha már témánál vagyunk:) Kell a fogorvosért, műtétért és minden egyébért is nem kis pénzeket fizetni, pedig még érvényes mindenem amit kapni lehet. Sőt, akár egy személyi felmutatásával is kapnom kéne ingyenes ellátást, de ne menjünk bele mert nem értek hozzá :)


Nos mindenkinek válaszoltam külön külön.

Ha esetleg még tudnál hozzáfűzni, kérlek...

2011. jan. 24. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!