Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meddig fertőz a nátha?

Meddig fertőz a nátha?

Figyelt kérdés

Csütörtökön jött ki, most már jobban vagyok, de még köhögök és picit folyik az orrom.

Ma mehetek már zárt térbe másokkal, vagy fertőzhetek még?

A neten nem találtam pontos leírást, hogy meddig fertőző a nátha a tünetek jelentkezésétől számítva.


2011. febr. 7. 12:01
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Míg megvannak a tünetek addig fertőz, és utána a gyógyulási szakban is. Amikor már nem érzed a tüneteket, akkor is még 1-2 napig fertőz.
2011. febr. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%
A nátha önmagában nem fertőz, ha bacikkal felülfertőzöd, onnantól betegíthetsz meg másokat.
2011. febr. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%

Másodiknál a pont.

A férjem egy hete náthás, nekem semmi bajom, pedig csókolózni is szoktunk.

2011. febr. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

A nátha fertőz. Vírus okozza. Ha nem fertőzne akkor nem kapná el senki sem.

Ez nem olyan betegség ami egyszer csak kialakul.

Ha valaki huzamosabb ideig sem kapja el a párjától akkor max annyi lehet, hogy ő már átesett azon a fajta fertőzésen és ezért védett ellene.

Vagy 160 fajta náthát okozó vírus létezik és azért kapjuk el mindig mert mindig egy másik fajtát kapunk el, nem azt ami ellen már védettek vagyunk.

2011. febr. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy csak félig-meddig fogok a kérdésre válaszolni.

Bocsi a rossz stílusom miatt. Tudom, hogy fórumokon rossz a stílusom, próbálok ellene küzdeni, egyelőre nem sok sikerrel. :(



Most őszintén megmondom, hogy a torokfájással kezdődő, majd két nap után náthába átcsapó - torokfájás elmúlik - két hétig max. 37 fokos hőemelkedéses orrfújást én nem tekintem betegségnek, és nem érdekel, hogy fertőző-e. :)) Őszintén. Ha az emberek - mindenki - már ezt is betegségnek tekintenék, és otthon ülnének miatta, akkor elég gond lenne. :)

Lehet, hogy rossz hozzáállás, bár szerintem pont ellenkezőleg. :)


Volt - és jelenlegi - háziorvosom is azt mondta mindig Ősöknek, nagyobb koromban már nekem, hogy tea, infralámpa, C-vitamin, meleg öltözet. Ne maradjak otthon. Sőt, egy harmadik ilyen háziorvost is ismerek, aki nem ad igazolást ilyesmi miatt.


Ezt azért írtam, mert nekem az a véleményem, hogy ne törődj vele, hogy meddig fertőz a nátha. :)

Amúgy nem hinném, hogy nagyon fertőző. Suliban is, ha egy-két ember fújja az orrát - nálunk ezzel általában senki se marad otthon - alig kapja el valaki.



Na, ha már nemcsak ennyiről van szó, hanem komolyabb bajról, akkor orvos és otthonmaradás kell, szerintem. A köhögés már szerintem egy ilyen eset.

Hát, én úgy tudom, a vírusok a lappangási idő alatt és a betegség alatt terjednek át a betegről a többi emberre.

Tehát így is úgyis megfertőzhetsz egy-két embert, hacsak nem vagy jós, és nem tudod előre, hogy már lappang benned valami :D



A lényeg:

JOBBULÁST!!

2011. febr. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

" A nátha önmagában nem fertőz, ha bacikkal felülfertőzöd, onnantól betegíthetsz meg másokat."


Jézus Mária!


"a másodiknál a pont...a férjem náthás mégsem kaptam el... Bla-bla"


Mindig elcsodálkozom h a 3. évezredben még vannak ilyen buta, tudatlan emberek...

2013. dec. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
18%
Ezért buták? Ugyan már. Én amúgy sose birok a s*ggemen maradni és max 1 nap után elmegyek otthonról intézni az ügyes bajos dolgaimat. Ha nem köhögsz mások képébe, sűrűn mosol kezet, nem iszol mások után akkor szerintem no para. Én zsebkendőbe köhögök, amit utána egyből ki is dobok és rendszeresen van nálam ilyenkor kézfertőtlenítő. Ha ilyen odafigyelés mellett valaki elkapja tőled, akkor ott már szükség is van pár immunerősítésre :D. De szerintem a lappangási idő 3 nap a tünetek megszűnése után.
2015. febr. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!