Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Honnan tudom, hogy allergiás...

Honnan tudom, hogy allergiás vagyok-e a penicilinre?

Figyelt kérdés
A gomba ellen kellene szednem.
2009. febr. 11. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát én sokáig penicillint kaptam ha beteg voltam,aztán egyszer 23 éves koromban a Semicillintől tele lett kiütéssel a combom és a fenekem,kaptam kálcium injekciot és azt mondták,hogy érzékeny lettem a penicillinre.Előre nem tudhatod,csak ha már bevetted.Azt nem tudom létezik-e esetleg valami teszt gyógyszerallergia kiszűrésére,nem kizárt,de ezt nem tudom.
2009. febr. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És rosszul voltál,vagy 'csak' kiütéseid voltak? Ezek szerint menjek az orvoshoz?
2009. febr. 11. 18:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha ovos írja fel akkor val.szeg. nem gombára írta, de nem is ez a lényeg, hanem az hogy vegyél be egyet és, ha kiütés, csalánkiütés nem jelentkezik 1-2 órán belül, akkor nincs semmi gond.

A szájon át bevett szerekre jelentkző érzékenységi reakciók ált. nem vészesek. ( Calcium, Suprastin, Fenistil megoldja ripsz-ropsz.) Ha nem 104!

2009. febr. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az első vagyok...Nem volt más bajom csak nagyon viszkettem.Nekem nem 1-2 óra kellett,mert bevettem reggel és délben a 2-2 szemet és este jött ki rajtam a kiütés.Ha lesz kiütésed menj orvoshoz igen,ő ad kálcium szurit.
2009. febr. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Penicillint nem adnak gomba ellen, tudomásom szerint. Amúgy ha allergiás vagy rá, akkor lesznek mindenféle tüneteid. Én 6 éves korom óta tudom, hogy nem bírom, akkor bedagadt tőle a fejem, nem tudtam kinyitni a szemem, olyan voltam, mintha több mnéh szúrt volna fejen. És aludtam állnadóan, nagyon hosszú ideig. Utána többet nem is kaptam, most 32 éves vagyok. Másképp is megnyilvánulhat, pl viszketni kezd a bőröd, kiütéseid lesznek...
2009. febr. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!