Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mire jó ha sok ember, cigizik,...

Mire jó ha sok ember, cigizik, kávézik és alkoholt fogyaszt?

Figyelt kérdés

Felnőtt létemre nem értem,hogy felelősségtudatos felnőtt ember miért szennyezi a szervezetét a cigivel. Arról nem is beszélve,hogy a nem dohányzó ember társai egészségét is károsítja ha pofátlanul mellette pöfékel. Én büszke vagyok arra,hogy semmilyen káros szenvedélyem nincsen. Miért kell a cigihez,kávéhoz,alkoholhoz nyúlni sok embernek?


Sok a megszokásra fogja ,de nem az lett volna a célszerű,hogy hozzá sem kellet volna nyúlni?


Én kipróbáltam mindegyiket,vagyis belekortyoltam a kávéba,alkoholba és undorítónak találom mindkettőt. A cigibe is beleszívtam egy slukkot,de az is undorító. Nem is értem,hogy egyesek mit szeretnek mindebben. Arról nem is beszélve,hogy egy erős dohányosnak lazán elvisz 30-40 ezer forintot a keresetéből csak a cigi. Ráadásul sokan nem érzik magukon,de írtó büdös cigiszag árad a hajukból,ruhájukból. A kávészagú szájról és elsárgult fogakról nem is beszélve.


2009. febr. 13. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Ez mind igaz..de ennek a kérdésnek mi értelme van?Azon kívül,hogy erősen provokatív értelmetlen is,ez olyan mintha leirnám neked: Szegény gyerekek éheznek afrikában.Miért? Hisz az én asztalomon itt van a vajaskifli.
2009. febr. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Amúgy tényleg nem tudom mit lehetne ide irni.nem jó semmire sem a kávé,sem a cigi sem az alkohol.Így jobb neked?:-D
2009. febr. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Na most akkor nem értem. Te a dohányost utálod, illetve a cigit? vagy a fent említett kettőt is. Mert főleg előbbiről beszéltél.

Egyébként aki kávézik annak nem feltétlen van kávé szaga és sárga foga, mert szokás vizet fogyasztani utána illetve jobb helyeken fogat mosni. A cigivel ezt nem tudod megtenni.


Azt én megmondom neked én miért szoktam rá a napi egy kávéra, (elitélhetsz ezért) Mert van egy rossz szokásom nem reggelizem, egyszerűen azért nem mert amióta középiskolába kezdtem járni nem volt gyomrom a reggelihez ( nem nem akartam enni, nem voltam éhes, pedig még időm is lett volna). Hajnal 5-kor keltem,hogy beérjek a suliba busszal reggel fél nyolcra. Minden nap. Ezért kezdetben kakaóztam, később a főiskolán lett belőle kávé, kapucsínó. Miért kellet? Mert cukor van benne és addig míg tudtam rendesen reggelizni elég volt. Ezért.

2009. febr. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%

Igazad van kedves kérdező, illetve sokmindenben. A cigi valóban büdös. Sajnos 16 évesen nem voltam tisztában a következményeivel és sikeresen rászoktam a cigis barátaim mellett, most meg nem tudok szabadulni tőle, mert kevés az akaraterőm ehhez. Van sok gondom, nem bírnám bevállalni a leszokással járó stresszt is, viszont igényes vagyok, még a kozmetikusom sem érezte rajtam soha, pedig a képembe hajolva dolgozik rajtam. A kávét az íze miatt iszom, mert nagyon finom nekem. És ez egyáltalán nem büdös, hanem kellemes illatú. Egy rágó megoldja a kávé utáni lehelet kérdését. Az alkohol is nagyon jó néha, mert ellazít és van sok-sok finomság. Kitűnő borok, koktélok... Egy jó társasággal egy fergeteges buliban alkohollal lazulni nem olyan nagy bűn. Ezek élvezeti cikkek, van aki így (is) élvezi az életet. Inkább ezek, mint a drog, vagy a rablás, gyilkolás...

Az pedig, hogy ki mennyire árt a környezetének ezen dolgok fogyasztásával, már intelligencia kérdése főleg. Ebben is különbözünk jócskán.

2009. febr. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%

Én felelősség teljes anyukának tartom magam,amikor anno megtudtam,h babás vagyok azonnal letettem a cigarettát.Ennek már jó pár éve,nem is szeretnék visszaszokni.A dohányos ember nem veszi észre,h büdös.Viszont néha eszembe jut,h milyen jó lenne elpöfékelni egy cigarettát,nézni ah száll a füstje és lazítani.Mondjuk ennyi év után tuti beleszédülnék akárcsak egy slukkba is,és zöldülne a fejem mire az első szállal végeznék:)

Kávé:egyszerűen szeretem a kávé ízét.Csak és kizárólag minőségi,pörkölt kávét fogyasztok,amit mindig frissen darálok.Néha jól esik egy finom aromás forró ital,ami elindítja a napot.Nem mindig kávézom,csak akkor,amikor kevesebbet alszom.De olyankor nagyon jól esik.

Alkohol:Azért ennek is két fajtája van.Az egyik,aki már csak kedvtelésből is felessel indítja a napot,és a másik,aki esetleg nap végén megiszik egy pohár bort.Nem ugyanaz a kettő.Mint tudjuk a vörösbor segít fenntartani a szervezet vasháztartását.Igenis vannak finom borok,de azokat az üzletekben a felső polcon kell keresni,és nem 500Ft egy üveg.A sörrel is hasonló a helyzet.A barna sör tele van C vitaminnal.Illetve,ha ittál volna abból az 1988as 6 puttonyos tokaji aszúból,amit a házassági évfordulónkkor bontottunk ki,neked is más lenne a véleményed.


Én azt mondom,h mindent szabad csak mértékkel.Persze én sem voltam mindig ilyen,de az ember egy idő után felnő,és megtanulja értékelni a minőséget a mennyiséggel szemben.Mióta nem dohányzunk a férjemmel tény,h nem is nagyon vannak anyagi gondjaink,meg egészségtelen,meg önpusztító,meg büdös,de azért nem kell mindent egy kalap alá venni.

2009. febr. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
97%

Tudtommal a kávé a cigi és az alkohol is drog-csak ezek legálisak.

Én is drogos vagyok-imádom a kávé ízét, fölötte tejhabbal, tejszinnel, megszórva fahéjjal-én így szeretem.

Nem azzal van a gond, hogy többségében fogyasztók vagyunk, hanem azzal, hogy sokan nem ismerik a fogyasztás kultúráját és a mértéket. A cigi meg a pia nekem sem jön be, de mindenki maga választ: az önpusztítást lehet végezni, mással is: hússal, italporokkal, stb-azért mégsem kiabál senki.

2009. febr. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Gratulálok hozzá, hogy te ennyire egészségtudatosan éled az életed, és közben irígyellek, mert valószínűleg semmi olyan negatív dolog nem történt még az életedben, ami miatt ilyen káros dolgokhoz nyúltál volna. Én is ilyen voltam majdnem 35 éves koromig, mégsem ítéltem el senkit azért, mert máshogy éli az életét. Majd kapsz egy-két nagy pofont az élettől, és meglátod, hogy kell valami mankó, amivel elviselheted. De kívánom, hogy ne így legyen!
2009. febr. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A 20:02 válaszadónak. Köszönöm a pofonnal való megjegyzést,de hidd el nekem sem fenékig tejföl az életem és mégsem nyúlok cigihez,alkoholhoz,de még nyugtatókat sem szedek és még pszichológushoz sem járok és mégis a napi gondokat letudom győzni cigi,alkohol nélkül. Milyen érdekes?! Önuralom az sokat segít. De ha egyesek cigizni akarnak,akkor tegyék,de legyetek tekintettel a nem dohányosokra. Mert hallottam már olyat is,hogy még egy dohányosnak állt feljebb az,hogy egy nem dohányos szépen megkérte a buszmegállóban a dohányzó tökéletességet,hogy ne füstölögjön emberek között. De volt rá példa,hogy én kértem meg dohányost,hogy ne fújja felém a füstöt és még ő volt felháborodva,hogy ha nem tetszik álljak odébb.


De ha nektek így jó,akkor gazdagítsátok csak a dohány és az alkohol gyárakat és azoknak tulajdonosait. Én akkor is büszke vagyok arra,hogy semmi káros szenvedélyem nincsen,még a napi gondok mellett sem.


De ha egyeseknek így jó,akkor semmi problémám és fürdök a boldogságban,mert biztos,hogy egyesek nem hiszik el,hogy nincsen semmi gondom,mert nem iszok és nem cigizek,sőt nem is kávézom. Akkor legyen így. Én rá hagyom azokra a véleményét,akik ezt hiszik. Okos enged.... Jó egészség szennyezést kívánok!

2009. febr. 13. 20:55
 9/9 anonim válasza:

Nem minden ember egyforma. Van, aki sokkal többet stresszel, agyal mindenen, és néha szüksége van rá, hogy ellazuljon. Az alkohol és a cigi pedig ebben segít.

A kávé meg az ébrenmaradást, koncentrációt segíti.


Örülj neki, hogy neked nincs ilyenekre szükséged, de ne nézd le azokat, akiknek van.

2011. máj. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!