Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kilyukadt a dobhártyám, lehet...

Kilyukadt a dobhártyám, lehet ilyenkor fülcseppet használni?

Figyelt kérdés

Már három hete pattog a fülem járás közben és pulzál elsősorban este, amikor nincs egyéb mellélkhanghatás - de jobban a bal fülemre jellemző. Ma elmentem a háziorvoshoz, belenézett a fülembe, azt mondta ki van lyukadva mind két oldalon a dobhártya és írt fel gyulladásgátló fülcseppet. DE: a neten azt olvastam, hogyha ki van szakadva a dobhártya, vigyázni kell, nehogy folyadék érje bármilyen formában is! A fülcsepp tájékoztatójában le van írva, hogy akkor ne alkalmazzam, ha : - és fel van sorolva, hogyha a dobhártya át van fúródva.

Most akkor mi van? A doki azt mondta, hogy ha nem szűnik a panasz egy héten belül,akkor menjek be fül-orrgégészetre.


2011. febr. 25. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:

ha kilyukad a dobhártyád akkor arra a füledre megsüketültél.

Hallasz vele?

2011. febr. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A lányomnak felszúrták a fülét, és az orvos kifejezetten hangsúlyozta, hogy nem szabad addig csepegtetni bekle, míg össze nem forr a lyuk. Szerintem még ma menj fül-orr gégészhez. Ne csepegtess bele!
2011. febr. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hidd el, hogy nem én állítottam magamnak a diagnózist, egyébiránt a dobhártya szakadás csak súlyos esetben jár hallásvesztéssel.
2011. febr. 25. 13:38
 4/4 A kérdező kommentje:

Hallok vele, normálisan, nem is fáj különösebben, csak nagyon idegesítő a folyamatos pattogás és a pulzálás - ha nem hallanák vele, vagy iszonyatos fájdalmaim lettek volna, nem vártam volna 3 hetet.

Második, köszönöm a tanácsot, de sajnos ma már nem tudok elmenni.

2011. febr. 25. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!