Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem dohányzók védelme munkahel...

Nem dohányzók védelme munkahelyen. Ez vicc?

Figyelt kérdés

Pár napja egy nagy város polgármesteri hivatalában dolgozom, egyelőre csak helyettesítek.

Az a gondom, nem tartják be megfelelően a nem dohányzók védelméről szóló törvényt, illetve az ehhez kapcsolodó jogszabályokat. Nem tudom kihez forduljak. Én mint zöldfülű helyettesítő nem akarom a sz@rt kavarni. Másrészt a részleg vezetője is dohányos, na most ebből eredendően nem igazán érzi át az ügyet. (Ha érezné már lépett volna szerintem). AMúgy asztmás vagyok. És most ép tüdőgyulladásom van, gondolom ez is rátett egy lapáttal.


2009. febr. 20. 05:37
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos ezigy van megírva.A nagy fejesek döntenek,határoznak a fejünk felett,csak ők mintha kilognának a sorbol és sz....k rá.De ha téged rajta kapnának egyböl olyan büntetést sóznának rád,hogy lemennél hidba.Nem tudsz mit csinálni,tesznek rá hogy neked mi a gondod-bajod.Tapasztaltam.
2009. febr. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én az az egyet nem értem, hogy miért akarják megszűntetni a munkahelyeken a rendes, kijelölt dohányzóhelyeket. Ahová úgyis csak a dohányosok mennek be. Így, hogy ezek megszűnnek, mindenki tilosban fog dohányozni, ami mindenkinek rossz. Én amíg terhes nem lettem, egy gyorsétteremben dolgoztam, akkor még dohányoztam, és ott volt rendes dohányzóhely, elkülönített, szellőztethető helyen, sajnos mégis az volt az általános, hogy amikor a műszakkal végeztünk, az öltözőben is mindenki rágyújtott. Ezt sose értettem. Nekem ha műszak után annyira cigizhetnékem volt, akkor rászántam még 5 percet az életemből, és elmentem a dohányzóba, ott szívtam el a cigimet és utána mentem le öltözni (érdekes, ilyenkor jöttek velem többen is, jókat dumáltunk), ha meg siettem, akkor igen is kibírtam azt a 10 percet, amíg átöltöztem és kiértem az utcára. Mondjuk ha van egy szigorú de logikusan irányító főnökség, akkor ott ez nem lehet gond, ha az emberek megtanulják, hogy mit hol lehet, és akkor ebből sem lehet gond. De sajnos az az észrevételem, hogy a vezetőség mindenhol csak a saját érdekeit tartja szem előtt. Ahol a főnök dohányzik, ott a nem dohányzók vannak lesz*rva és általában mindenhol megy a füstölés, ahol meg nem dohányzik a főnök, ott sehol nem lehet cigizni, még ott se, ahol senkit nem zavarna. Persze vannak kivételek. volt már nem dohányzó főnököm, aki engedte a dohányzást ésszerű keretek között és volt dohányzó főnököm, aki figyelt a szabályok betartására.
2009. febr. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha megtudsz valamit, nekem is kellene, hogy kihez lehet fordulni. Nekem a lakásom alatt van egy kocsma, nem tudok a hálószobában szellőztetni, mert telemegy a szoba cigiszaggal. Nagyon zavar, mondanom sem kell. Próbáltam ÁNTSZ-es ismerősnél érdeklődni, valami szabályozás, tiltás lehetőségéről, de azt tanácsolta, hogy szellőztessek a másik szobában. Azt hittem felrugom! Én nem jutottam előbbre a nem dohányzók védelme érdekében.
2009. febr. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
37%

Utolsónak

Most komolyan szerinted az ÁNTSZ vagy bárki ezzel mit tehet? A kocsmát nem zárathatják be, míg nincs törvény addig nem kötelezhetik ,hogy nem dohányzó legyen. Én aztán igazán ellene vagyok a semmittevő hivatali munkának ,de ha logikusan belegondolsz ezzel most tényleg nem tehetnek semmit. A kérdezőnek pedig annyit, hogy oké ,h a főnököd is dohányzik,de szerintem nem az a jó megoldás ,h feljelentgetünk és minden honnan kitiltunk mindenkit ,hanem megfelelő körülményeket teremtünk. Lásd itt egy normális kijelölt dohányzóhely. Ez a legjobb megoldás, nem a teljes tiltás.

2009. febr. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!