Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek a lábizzadás ellen?

Mit tegyek a lábizzadás ellen?

Figyelt kérdés
Tudna valaki segiteni nekem tippekkel hogy mit tegyek hogy végre ne izzadjon a talpam.Valami krémet izzadás gátló sprét.Ami használ! köszi
2011. márc. 12. 12:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Régi jó bevált népi módszer. Áztasd ecetes vízbe. Az ecetet higítsd vízzel. ha tömény ecetbe áztatod ki fog repedezni a bőröd(annyira kiszárad). Az ecet a lábgombát is kiöli.
2011. márc. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Általában a lábizzadásnak oka van, többnyire baci vagy gombás fertőzés.

Én is kentem minden xart a lábamra mégis mindig izzadt, és szaga is volt... Próbáltam az ecetet, szódabikarbónát, mindent, de semmi.


Aztán egyzser javasolták, hogy a cipőket, amit hazsnálok, rendszeresen cseréljem, és amikor csere van hazsnáljak formalint.


Formalint ráteszel vattára, azzal bekened a cipő talpát, majd a vattát beteszed a cipőbe, és lezárod a zsákot. 24 órát van benne, majd kiveszed vatta kidob, és még minimum 48 óra szellőzés. Utána használható. Először kicsit hámlani fog a talpadon a bőr tőle, de utána semmi.

Nekem teljesen megszűnt a lábszagom, és kevésbé izzad a lábam.De ha izzad is, nincsen szaga.

12 óra munka+2-2 óra utazás után sincsen befülledve, bebüdüsüdve a lábam. Tehát nekem bevált.


Tudni kell, hogy a formalin méreg, ésszel és óvatosan kell hasznáni, be kell tartani az időket.

Gyógyszertárban kapható, elvielg nem árulják, gyakorlatilag a rendes patikus ha mondod mire kell, akkor adni fog. Amúgy fertőtlenítő gépekhez használják.

2011. márc. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!