Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pszichés eredetű rángás vagy...

Pszichés eredetű rángás vagy tetanusz?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

4 hónapja kb. hogy pánikbetegséget diagnosztizáltak nálam. Xanaxot szedek+pszichoterápia. Kb másfél hónapja megszúrtam magam egy ollóval. Másnap elmentem orvoshoz, kaptam védőoltást, kellett volna pontosan egy hónapra rá még egy védőoltást kapni, de nem kaptam meg csak 5 napra rá ( szóval késtem ). Enyhe nem fájó izomrángásaim vannak, vibrálószerű, a testem bármely pontján tulajdonképpen. Lehetséges h ez tetanusz? vagy ez is a pszichés betegségem egy tünete. ( nem tudnám ponotsan megmondani h a rángások megvoltak-e a szúrás előtt Ö


2011. márc. 16. 21:40
 1/2 anonim ***** válasza:

"A legelső tünetek egyáltalán nem jellemzőek a betegségre, fejfájás, lehangoltság, fáradtság, szédülés, izzadásos rohamok, izomfájdalmak kínozzák a fertőzöttet. Röviddel ezután a rágóizmok görcse miatt szájzár (trizmus) alakul ki, és a beteg arcán kialakuló izomgörcs arckifejezésén is jól látható lesz. A görcs érinti a szemmozgató izmokat, ezáltal kettőslátás alakul ki.


Az izommerevség gyorsan terjed fentről lefelé, folyamatosan egyre több izmot érint, a tarkó után a hosszú hátizmok, a hasizmok, a végtagok izmai, a mellkas- és bordaközi izmok, majd a gégefő izmai - görcsük légúti elzáródást okozhat -, végül a rekeszizom kerül merevgörcsös állapotba.


Megfelelő orvosi ellátás és kezelés hiányában az erős görcsöket a legkisebb külső - hang-, fény- és mechanikai - ingerek is könnyen kiválthatják, így gyors egymásutánban követik egymást, mintegy 1-2 percig tartanak. Hirtelen, minden előjel nélkül jelentkeznek, rendkívül fájdalmasak, csonttöréseket, izomrostszakadásokat okozhatnak. A legerősebb izom-összehúzódások az egész test ívszerű homorulatát (opisztotónus) válthatják ki. Az izmok felgyorsult anyagcseréje miatt magas láz jellemző.


A rekeszizom és a légzőizmok görcse végül halált okoz. Szerencsés esetben az izommerevség alulról felfelé haladva oldódik, így a beteg nem hal meg. Kezeletlen esetben három beteg közül kettő veszti életét.

"


Amit te tapasztalsz, az nem tetanusz.

2011. márc. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem akkor voltak ilyen izom"rángásaim", amikor stresszeltem, szorongtam. Szóval esetedben is a pánikbetegséged generálja a további tüneteket, amik megijesztenek, tovább pánikolsz, és így tovább, megy az ördögi kör.
2011. márc. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!