Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehet normalizálni a túl...

Hogy lehet normalizálni a túl sok vasat a szervezetben?

Figyelt kérdés

A vérképem túl sok vasat mutat, a doki nem mondott rá semmit, viszont ez hosszú távon szív és máj károsodáshoz vezet.

Van valami étrend amivel csökkenthetném a vasbevitelt?


2011. márc. 20. 10:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A vas egészségtelen felhalmoződása szinte lehetetlen. ha mégis van ilyen betegség, a sok Ca fogyasztása a csontba segít beépíteni a vasat, a ca, zn, mg, lúgos sói, pedig a felszívódását gátolják.

desferoxamin nevű anyag gyógyszer, ez direkte megköti és távoztatja a vasat, pl. orvosi tuladagolás, vagy kemoth. előtt van erre szükség.Desferal iv inj.

nem kevered a rézzel?

willson kór.-réz a májban? nem erre gondoltál?

ha csak túladagoltad a vasat pl hónapokon át, várni kell és kész.

2011. márc. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Pont hosszú távon fog kiürülni, és semmi bajod nem lesz, de ha örülsz neki, ihatsz napi 2 Ca Sandoz-D3 pezsgőtablettát két hétig, szünet, két hét újra.

Döntöen növényi étrend és sok tej.

2011. márc. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mennyi a vasad? Fiú vagy, vagy lány? Nem volt májgyulladásod? Mert akkor is megszaporodik a vérben a vas./haemolytikus icterus/
2011. márc. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
30,5 a vasam és 26,0 a határ. Nem volt májgyulladásom, hullott a szemöldököm és azért vizsgáltak ki és csak ezt az eltérést mutatta ki a vérvétel.
2011. márc. 20. 11:58
 5/11 anonim ***** válasza:

Az nem vészes, ha nem mondta a doki. Ne szedj vasat, ne egyél vörös húsokat, májat, zöld növényeket nagyobb mennyiségben. Vas gyorsan ürül, bevinni nehezebb (én a másik véglet vagyok közel 0 vassal)

Ha hónapok után se javul, akkor az már utalhat bajra, nem jut eszembe mi a neve annak a betegségnek, de ezen az oldalon is többször találkoztam már vele. :S

2011. márc. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Haemosiderosis?

Ez a máj és a vese sejtjeiben észlelhető fokozott vasraktározás. Nagyon ritka nálunk, inkább fiatal hölgyeknél van, vagy most hogy a fél ország zsíroskenyéren tengődik, a_ vashiány_ lesz a probléma.

Microcytaer anaemia ennek az eredménye, de mástól is lehet vérszegénység. (Folsav, réz-mikroelem, B2-B6-B12 vitamin hiány.(Vegetarianizmus hajlamosít.) Ezeket a szereket vérszegény személy szedje egyszerre. Mellékhatásuk nincs, a vas emésztőszervi ártalmatlan ezt-azt okozhat. Vissza a kérdésedhez.

Labor előtt egy héttel már hagyd ki a vastartalmú szereket, ételeket.

Valóban a máj a legdúsabb vasban, meg mérgekben,(!) kulturországban szóba sem jön sertés-marhamáj fogyasztása.

2011. márc. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2011. márc. 22. 16:55
 8/11 anonim válasza:
Üdv. Nekem a hajam hullik nagyon, azért voltam vérvételen. És nekem 37,4 !!! a vasam! Az nagyon sok. Most megyek vissza az eredménnyel a háziorvoshoz. Majd megírom, mit tanácsolt.
2011. márc. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Jó, köszi! Kíváncsi vagyok hogy mit fog mondani!
2011. márc. 25. 15:55
 10/11 anonim válasza:
Üdv! 13:26-os vagyok ismét. Nos, azt mondta, hogy ha magas az nem baj, csak az, ha alacsony. Illetve felhívta a figyelmemet a rögtön alatta lévő dologra, mert annak az értéke pont normális, így megfelelően kezeli a szervezetem a vasat, ezért nincs baj. Ez a transzferrin. Szóval ha ez az érték jó, akkor elvileg nincs gond. ;)
2011. márc. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!