Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jónapot! Egy olyan problémám...

Maki Törcsi kérdése:

Jónapot! Egy olyan problémám lenne, hogy minden reggel rohadt büdös a lábam, pedig minden nap mosok lábat, pedig hogyha cipőbe vagyok egész nap, akkor nem büdi. Most mit tehetnék? Várom bölcs és intellektuális válaszokat!

Figyelt kérdés
2011. márc. 21. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Esete mosd meg ecetes, szódabikarbónás vízben, áztathatod benne egy kicsit tévézés közben.

Egy pár nap után meg fog szűnni ez a kellemetlenség.

Addig is jó szolgálatot tehet a lábdezodor, elég sok helyen kapni. Cipőbe is fújhatod.

2011. márc. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez tényleg érdekes probléma. Inkább az egész napos cipő viselet után szokott bukéja lenni a lábnak, nem pedig az éjszakai alvás után. (hacsak nem cipőben alszol)

Minden esetre a szódabikarbónás lábáztatást ajánlom, csináld este, lefekvés előtt.

2011. márc. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne vegyél zoknit alváshoz, és az ágyneműt - ha még nem tetted - cseréld le tiszta pamutra.
2011. márc. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, lehet hogy én gondolom rosszul, de az ecet és szódabikarbóna nem semlegesíti egymás hatását, ha egyszerre használjuk? Az egyik savas, a másik lúgos.
2011. márc. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A tea csersavjai is segítenek a lábproblémákon. Bizarrul hanzik, de vegyél valami olcsóbb filteres gyümölcsteát, amit nem sajnálsz erre a célra, főzd ki, majd mikor eléggé kihűlt, hogy bele tudod tenni a lábad, áztasd benne, míg ki nem hűl a víz. Az izzadáson, gombán is segít.
2011. márc. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Raffi ***** válasza:
Szerintem gombásodás elleni krémet próbáld ki. Minden embernek izzad a lába, büdössé akkor válik ha gombás, de persze van aki azt mondja, hogy ez hajlam is lehet. A krémmel nem vesztesz semmit, ha kipróbálod.
2011. márc. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én fiamnál a szódabikarbóna nagyon bevált.
2011. márc. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tetris ***** válasza:
A lábszagot a leváló szarusejtek bomlása okozza. A megoldás az lenne, hogy a lábakat jól ki kell áztatni, és a sarok bőrének vastag, sárga rétegeit jól le kell reszelgetni. Ezt rendszeresen, hetente egyszer meg kellene tenni, hogy elmúljon végleg a szagosság.
2011. márc. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!