Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nehéz a nystagmussal (szemteke...

Nehéz a nystagmussal (szemtekerezgés) együtt élni?

Figyelt kérdés
(Azért nem a Szemproblémák című kategóriába írtam, mert nem kimondottan csak a szem problémája.)
2011. márc. 25. 14:55
1 2
 1/13 poiu ***** válasza:
A normális nystagmus szükséges: ha balra forogsz, a szemed egy dolgot fixál, azután gyorsan balra ugrik stb. Ha forgás nélkül van nystagmus, tehát a szemed ok nélkül ugrál balra, akkor az olyan, mintha forogna a szoba. Nekem volt pár hétig, nem volt kellemes. Erre gondolsz?
2011. márc. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem egészen, de köszönöm.
2011. márc. 28. 20:41
 3/13 anonim ***** válasza:

ha arra gondolsz hogy milyen érzés

akkor nekem kis korom óta van...

orvosok máig nem tudják mitől

és kissé kellemetlen hogy nem tudom leolvasni miatta a táblát egyszemmel a rendelőbe meg hogy fáj ha sokáig használom

de inkább az fáj jobban hogy én rendőr vagy katona szeretnék lenni és így elutasitanának

2011. aug. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kedves tegnapi válaszoló!


Megkérdezném, hogy hány éve vagy? Horizontális a nystagmusod vagy fel-le mozog a szemed?


Az iskolában adódtak ebből gondok? Olvasás, írás?

Jogosítványod lehet?

Csúfoltak emiatt valaha? Hordasz szemüveget?


Bocsánat, hogy ennyit kérdezek...de nagyon fontos lenne, ha válaszolnál mindegyik kérdésemre! Előre is nagyon köszönöm!

2011. aug. 4. 13:39
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

17 éves vagyok

igen fel-le mozog

ha egyik szememet letakarom akkor látszik nálam csak

így két szemmel együtt teljesen jól láttok és jol tudok olvasni

csak szemésznél mikor egy szemmel kell leolvasni a táblát akkor az nem megy

olvasószemüveget használok 0.75öset

mivel így külön külön nem használom a szemem amikor együtt használom őketn nem látszik illetve nem olyan feltünö így többieknek felse tünik így nem szólnak be érte

jogosítvány kérdésre nem tudok mit mondani szerintem szemüveggel majd azt is lehet de azt majd megkérdezem mikor megyek szemészhez mert évente kell kontrollra járnom

nekem ezzel ugy sose volt bajom csak néha érzem hogy mozog a szemem elég sokszor /szinte mindig/ fáj a szemem miatta a szemész már próbálkozott hogy elküldött ideggyógyászhoz /aki visszaküldött szmészhez/ illetve küldött már el ilyen vep laborba ott se találtak semmi olyat ami azt mondaná hogy idegi alapon lenne / a sakktáblával /sakktábla mintáju és mindenféle figurák vannak rajta/ azzal vizsgálták gépen a szemem és az olyan volt nekem egyszemmel mintha rohangálna ide oda pl. meg aztán két szemmel vizsgáltak mert annyira mozgott a szemem hogy behülyitette a gépet//

meg vigyáznom kell hogy szemhéjam fel ne dagadjon valamelyik mert akkor végem mert akkor nem tudok suliba irni seolvasni főleg nem olvasni

de már így hozzá szoktam az évek alatt

nekem inkább az esik rosszul hogy én olyan pályára szertnék/szerettem volna mindigis tovább menni ahol fontos az egészségügyi állapot és emiatt nem vennének föl

2011. aug. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
ja ez a 15.00 előző válaszóló a tegnapi volt :)
2011. aug. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


A kislányomnak van nystagmusa, de neki horizontális, tehát jobbra-balra remeg a szeme. Annyira nem feltűnő, de ha valaki tudja mit kell nézni, akkor egyértelműen látszik.


Mi is voltunk vele VEP vizsgálaton, meg MRI-n meg koponya Uh-on meg mindenhol...de semmilyen kóros agyműködés nincs, minden rendben van.

Az egyensúlyával vannak gondok emiatt és mi is folyamatosan szemészhez járunk.


Köszönöm még egyszer! Minden jót neked.

2011. aug. 4. 19:42
 8/13 anonim ***** válasza:

Tegnap voltam emiatt újra vizsgálaton.

A jogsit megkérdeztem azt mondta az orvos, hogy: " Egy bizottság dönt ilyenkor, hogy kaphat-e jogsit. Ha visznek orvosi papírt amin áll, hogy két szemmel együtt jól lát akkor talán könnyebben megadják, de ez bizottságfüggő"


A másik meg az, hogy nem tudom, hogy lányodnak születés-e óta van ez? Mert még az lehet problémás /nem jogsi miatt!/ hogyha ez nem születéskori /nem örökletes/ mert akkor elképzelhető hogy valami góc miatt kialakulhat.

2011. nov. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Szia! Nekem horizontális van, de pupilla-colobomával együtt, úgyhogy egy kicsit komplikáltabb a helyzet, mert valahogy a kettő azt eredményezte, hogy rövidlátó vagyok, ami kontakt-lencsével is csak részlegesen korrigálható. Úgyhogy a jogsi nálam szóba sem jött, de lehet hogy csak a nystagmussal lehetne... Nálam leginkább akkor látszik, ha fáradt vagyok (pl. éjszakai tanulások után), amúgy annyira nem feltűnő, ha igazolványképet akarnak csinálni, néha beszólnak hogy nézzek már a kamerába. Ja, és annyi jótanács, hogy ha szemüvegre lenne szükség, minél hamarabb váltsatok kontaktlencsére, mert egyrészt koveti a szemmozgást, másrészt nem értem miért, de mérsékli is. Nekem emiatt már 10 éves koromban adtak lencsét, és kifejezetten bevált.

Még annyi, hogy 7-10 éves korom között rengeteget javult a szemem mind a rövidlátás, mind a nystagm. tekintetében, és lehet hogy az életkornak is betudható, de ebben az időben szemtornázni jártam (Dr. Balázsovics Ágnes szemészhez), és szerintem ez nagyban közrejátszott...

Remélem tudtam segíteni

Ja, amúgy 21 éves egyetemista vagyok

2012. nov. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nóra!
2012. dec. 1. 11:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!