Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nekem 3 színű a szemem, de ez...

Nekem 3 színű a szemem, de ez időről időre változik,2-re és még a színek kiterjedése is, de legalább megtartják a sorrendet. Belül barna majd zöld és a külseje vagy zöld vagy mély-sötét kék, ez mennyire gyakori és/vagy normális?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 9. 23:49
 1/7 anonim ***** válasza:
ez??? normális? :D ilyet még életemben nem hallottam :)
2011. ápr. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A szemed tuti, hogy nem vált színt, csak a fényviszonyok, valamint a pupilla méretének változása miatt eltérő színűnek látszik. Nekem is centrálisan heterokróm szemem van, belül aranybarna, kívül kékesszürke az ilyen szem teljesen normális és nem is túl ritka, csak általában nem vesszük észre, ha másnak van ilyen.
2011. ápr. 10. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
lehet h a fényviszonnyal igazad van. de a kiterjedés tényleg változik mondjuk nem 1ik napról a másikra, de már más is kiszúrta h kevesebb a barna, mint mondjuk legutóbb mikor először megcsodálta.
2011. ápr. 10. 18:53
 4/7 anonim ***** válasza:

Hali!

Egész érdekes ez a kérdés. Tudok olyanról, akinek szivárványhártyában (iris) mjuk a zöld dominál, a széle felé sötétedik, kékeszölddé válik. Befelé a színhőmérséklete a szemének emelkedik így lesz a zöld világosabb. Aztán a közepe előtt elkezd sugárirányszerűen egyenetlenül elkezd belefolyni a barna, és vannak benne még fekete pöttyszerűségek is. Uakkor ismerek másvalakit, akinek szemében a szivárványhártya színe mindkét szemben egyformán sárga, és színsárga szinte(!). Közelebbről megtekintve tűnik csak fel, hogy esetleg egy picike barna ott is van.


Anatómián tanultuk, hogy a szivárványhártya színét a pigment és értartalma 6ározza meg. Tehát neked is vmi hasonló le7 a szemed színe. De ha glod, fotózd le szemből a szemeidet! Onnan egyértelműbb minden.

_ De mi az, hogy időről időre változik?

_ Fiú vagy lány vagy-e és mennyi vagy most?


Üdv: EE

2011. ápr. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
az időről időre olyan 4-6 hónap, fiú/19. kb 4éve figyelem a változásait, de emléxem óvodában már kiszúrtam h nem teljesen barna, azt 1x észrevettem pár évre rá h full barna, majd 4 éve furáltam h eltűnt a barnaság, de közelebbről megnézve csak középre húzódott.
2011. ápr. 11. 18:11
 6/7 A kérdező kommentje:

itt vannak a képek

[link]

[link]

2011. ápr. 11. 19:27
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát ez pont ugyanolyan, mint amit az imént leírtam a [14:16]-osban. :-D

Annyi szent, hogy egyedül már nem vagy ezzel a világon, de ebből kifolyólag úgy glom, gyakoribb, főleg zöld-->barnaárnyalatban...


EE

2011. ápr. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!