Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megelőzni a...

Hogyan lehet megelőzni a lehető leghatásosabban az alul felsorolt betegségeket (nőknél)?

Figyelt kérdés

-emlőrák,tüdőrák,agyrák,méhnyakrák

-epekő

-vesekő

-ciszták,daganatok

(és még a halálos betegségek)

nem dohányzom,nem iszok alkoholt,nem szeretem a szénsavas dolgokat(rosszul vagyok tőle,nem bírom),nem eszek túl sok chipset.


2011. ápr. 13. 23:49
 1/5 A kérdező kommentje:
ja és még a bélrák és a gyomorrák
2011. ápr. 13. 23:49
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Méhnyakrák: HPV elleni oltás, rendszeres nőgyógyászati vizsgálat.

Vesekő: sok folyadék (SÖR, halál komolyan) fogyasztása.

Emlőrák: Szűrésre járás, mell rendszeres ellenőrzése.

Tüdőrák: Falusi környezetben kellene élni, de ez a lehetőség gondolom kevésbé megoldható, amúgy pedig kerülni kell a dohányzást, passzívat is, valamint a szennyezett levegőjű helyeket.

Agyrák: Passz, ezt senki se tudja, egyébként agyTUMOR

Megjegyzem felsoroltál egy csomó rák típust, de pont a Magyarországon egyik leggyakoribb, vastagbélrákot hagytad ki...

Kimaradtak a cardiovasculáris betegségek is, infarktus, stroke, tüdőembólia. Ezekre megelőzésképpen érdemes napi 1-2 deci vörösbort inni, PTE ÁOK legújabb kutatása alapján.

TOVÁBBÁ SPOOOOORT sok sport.

2011. ápr. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Kondor Judit ***** válasza:
A HPV vírus elleni injekció se véd meg mindegyik vírus ellen,sajna több fajta is van belőle,és a szűrés se ingyenes.
2011. ápr. 14. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

kedves előzőelőtti,arra esetleg nem gondoltál hogy nem Magyarországon élek?

Londoni vagyok...

2011. ápr. 14. 11:17
 5/5 A kérdező kommentje:

ja és kiskorú vagyok nem ihatok sört és bort,és sört nem is fogok mert a szénsavas italokat nem tudom meginni!

és köszi a válaszokat

ja és mindennap futok sztem ez sportnak számít mert rendszeres és az a lényeg h rendszeres legyen

2011. ápr. 14. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!