Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A páromnak megakadt az étel a...

A páromnak megakadt az étel a torkán, bármit csinál, nem megy le neki, mit csináljunk?

Figyelt kérdés
Már ivott tejet, szénsavasat, olajat, de semmi... 3 órája kínlódik. Mit tehetne még? Hiába öklendezik, nem jön fel és nem is megy le neki.
2011. ápr. 24. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Orvoshoz kéne menni. Ez nem vicc.

Lehet, hogy pont rossz helyen akadt meg és nem tud továbbmenni, csak orvosi segítséggel!

2011. ápr. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Talán nyomás a sürgősségire...?
2011. ápr. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
lélegezni tud rendesen? lehet, hogy már nincs is ott az étel, csak megkarcolta a torkát, ezért érezheti úgy. mint amikor rosszul nyelünk
2011. ápr. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen, én lehajoltam olyan meredeken, ahogy tudtam (állva) és kicsúszott a kaja.
2011. ápr. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ha iszik rá valamit, az sem megy le, hanem egyből visszajön, ebből gondoljuk, hogy ott van, mert én is ezt mondtam neki. Levegőt kap rendesen, csak fáj neki. Lehet hogy nyelőcsőgörcs?
2011. ápr. 24. 12:20
 6/11 A kérdező kommentje:
Orvoshoz persze nem akar menni...
2011. ápr. 24. 12:20
 7/11 anonim ***** válasza:

Pedig ebből orvos lesz.

Még az innivaló sem megy le..Akkor mit akar még?

2011. ápr. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Heimlich-féle műfogás, házi elsősegélynyújtó módszer, alapszintű tanfolyamon tanítják! Hátulról átkarolod a hasát, egymásra teszed a két kézfejedet, és befelé-felfelé erősen megrántod.
2011. ápr. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ügyelet lett a vége, onnan átküldtek a sürgősségire. Füll-orr-gégészet, ott nem találtak semmit, le gasztro... tükrözés és megtalálták a falatot, kiszedték neki és kiderült, hogy refluxos :( Ez már nem az első eset volt de még ennyire súlyos sose volt neki. Kapott gyógyszert és diéta :(
2011. ápr. 25. 08:43
 10/11 anonim ***** válasza:
azta. jobbulást neki !!!
2011. máj. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!