Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha gerincferdülésem...

Mit tegyek ha gerincferdülésem van?

Figyelt kérdés

45 fokkos.Tavaly röntgennel is megállapitották.Fél évig jártam gyógytornára de nem nagyon javult a helyzet és mondták h nem hinnék én leszek az akinek olyan drasztikus változás fog bekövetkezni csak maradhat igy minden meg izmosodhat kicsit.Próbálok figyelni a tartásomra de tudom ez nem elég.Fűzőt nekem meg még éppen hogy nem kell kapnom,meg am. is nagyon hiú vagyok sajna :(.Egyébként a fűzőről milyen tapasztalatok vannak? És a műtétről?Az végleges vagy az nagyon kockázatos?És a fűző nem nagy hátrány Pl:gimiben ?Vagy pasizásnál?Mert én mindig attól félek : nekem szemüvegem is van de azt se nagyon hordom épp amiatt mert hiú is vagyok meg mert azt hiszem ezzel ki is nézhetnek társaságból,meg jobban is nézek ki nélküle sokkal.

Köszi minden válaszért ...és létszi ne legyetek bunkok :)


2009. márc. 5. 18:06
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

Nekem nincs ilyen problémám hála az égnek, de a családomban többen is küzdenek gerincferdüléssel. Ketten is kaptak fűzőt, de csak éjjel kellett hordaniuk. Én el sem tudnám képzelni, hogy abban nappal hogyan tudnának például felszállni buszra. De ha ez kell, akkor a hiúságod ne akadályozzon meg ebben. (A szemüveget is hord bátran. Nem néznek ki amiatt egy társaságból sem. Sőt egy jó szemüveg még öltöztet is. Gondolj erre!)


Én egy lányt ismerek, akit megműtöttek. Ő nagyon örült, hogy vállalta, mert semmilyen probléma nem lépett fel nála, minden simán ment, amennyire simán mehet egy ilyen műtét, meg felépülés.


Szerintem hallgass az orvosra, és csináld azt, amit ő tanácsol. Ha azt mondja, hogy műtéttel helyrehozható, akkor vágjál bele. Ha fűzőt javasol, akkor hordj fűzőt. Nem azért vannak ilyen javaslatai, mert el lehet bagatellizálni egy gerincferdülést. Kitartást és sok-sok erőt!

2009. márc. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

45 fok? :O

Nekem csak 28 fokos volt, de az is elég durván nézett ki, és fűzőt kaptam rá. Nem hordom. Már több mint egy éve megvan, de alig volt rajtam, most mégjobban elferdült, és új fűzőt kell csináltatni. Azt hordani fogom, inkább hordom fél évig, mint hogy egész életemben szívjak! Egyébként el lehet takarni ruhával. Jó, nyáron szar, mert akkor nyilván alig veszel fel ruhát, ráadásul izzadsz is alatta, de szerintem inkább ez...

Egyébként nem olyan vészes. Vannak, akik cikiznek miatta, de sokak kifejezetten érdekesnek tartják, még talán a népszerűségi indexed is megnő. :P Ismerkedhetsz fűzős pasikkal is akár - vannak, nem kevesen! Szoktak még ilyen korzettes táborokat is szervezni.

Azon kívül persze gyógytornázni kell, FŰZŐVEL, mert akkor fogsz az egyenes gerinchez alkalmazkodva izmosodni, és képes lesz megtartani a hátad.

Nem is értem, 45 fokot már műteni szoktak...

2009. márc. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem is volt gerinc ferdülésem kislány koromban. De úgy 16 éves lehettem amikor anyukám elcipelt egy természet gyógyász csontkovácshoz. Rendesen visszarángatta a csigolyákat azt hidtem ott fogok megmakkani annyira fájt. Nem igazán hittem benne és évek múlva elmentem gerinc röntgenre ahol 5 felvétel után megálapították,hogy egyenes a gerincem. Azóta szültem 3 gyereket és soha nem fájt a hátam.
2009. márc. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért vagyok kiakadva mert am. nem is láttszik és mindenki aazért dicsér milyen jó a tartásom :erre 45 fokos gerincferdülés...foggakmam sincs hogy lehet ez de a röntgenfelvételen elég jól kivehető volt minden...de kivűlről meg nagyon nem tűnik fel senkinek !Remélem szervi gongjaim meg nem lesznek ezzel.De am nem az a skoliózisom van hanem velemi pupos hát de olyan helyen ahol tök ritka fergülés szal nem tomm mit lehet ezzel majd a jövőben tenni mert mondjuk még csak 13 vok de mi lesz itt felnőttkoromban?!Ettől parázok igazából meg,hogy majd romlik majd meg minden!
2009. márc. 5. 19:00
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem 18 éves koromig kellett volna hordani,de csak otthon.Nem hordtam,szerencsére így is javult. Gyógytorna és úszás. Néhány év múlva,amikor dolgozni kezdtem elkezdett fájni. Csontkovácshoz és masszőrhöz szoktam járni,akik sokat segítenek. Most kismama vagyok és egyre rosszabb. Hajnalban felkelek a fájdalom miatt. Tornázz rendszeresen, erősítsd meg a hátizmodat.

Ja és én is szemüveges vagyok. Nem hordom rendszeresen,de a táskámban van szükség esetére. A szemet is lehet tornáztatni.

Bocs, hogy sokat írtam.

2009. márc. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ki fog púposodni a hátad ha nem teszel ellene. Nekem a lapockámat nyomta ki ami sajna úgy is maradt.
2009. márc. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nekem is az volt eléggé. és én csak oda figyeltem a helyes testartásra és már nem is látszik hogy volt valaha is:)
2009. márc. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!


45 foknál már mütéti eset. jobban mondva 40 foktól.

Nekem szeptemberben volt 45 fokos és már akkor ondták hogy müteni kell mert ez csak roszabb lessz és 40-50 évesen alig kapok levegöt meg keringési zavaraim lesznek.

.december elején már 52 fokos volt... mondjuk nekem látszik is de a tartásommal nincs gond csak az egyik bordám nagyon kinnt van meg a derekam kicsit hullámos :S

szóval jah, én az Országos Gerinc Gyógyászatra járok... pár hét múlva mütét.. de tény és való hogy kockázatosabb, hoszabb( kb 14 ora) és kelllemetlenebb mint az átlag mütétek..nah mind1 abbahagyom mert rengeteget tudnék irni rola.. Sok sikert , bármi is lessz!

16/L

2009. márc. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

jah még annyit, hogy ha szzeretnél róla még többbet tudni akkor beszélhetünk msn-en vagy e-mail-en keresztül..

Msn: H-a-N-a_15@hotmail.com

e mail: hajnimano14@citromail.hu

2009. márc. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A 45 fok nagyon sok, azt műteni szokták. Te meg azt írod neked meg még éppen hogy nem kell fűzőt kapnod??? Jársz te ortopédiára rendszeresen? Ez a dolog már évek óta így fejlődik, és azért mert nem olyan feltünő még ugyan ugy van és gondok is lesznek vele. Az egész testedet kifordítja szinte(bár attól függ milyen) légzési nehézségek stb! Én 9-10 éves voltam mikor észrevették azóta is járok az ordtopédiára 30-1-2fokos örbületem van. Fűzőm is van én sem hordtam szarrtam rá, de már nagyon megbántam mert igen is lehet javítani rajta még felnőtt korban is! 22/L
2009. szept. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!