Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az elfogyasztott napi vízmenny...

Az elfogyasztott napi vízmennyiségnek van felső határa?

Figyelt kérdés
és például ha sokat iszik valaki, akkor annak lehet valami következménye/káros "mellékhatása" ?
2009. márc. 5. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

ami nem szívódik fel a szervezetedben az kijön.

adott hogy mennyire van szüksége nem szivacs.

valahol úgy olvastam hogy óránkét ez az adag két dl.

2009. márc. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam egyszer, hogy egy nő meghalt mert megivott egyszerre valami őrületes mennyiségű vizet, nem akarok hülyeséget mondani, talán 8-10liter lehetett. És hirtelen itta meg egyszerre.


De egyébként igyál nyugodtan amennyi jólesik, ha az napi 3liter akkor annyit! :)

2009. márc. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát, remélem, hogy nincs káros hatása.


Én minimum 2 litert iszok egy nap,erre figyelek. Azonban sokszor még télen is, 4-5 liter folyadék simán megvan csak teából, ásványvízből tehát nem ételekből.


Sokszor szomjas vagyok, de egyébként is iszok ha pl. unatkozom, vagy ha éhes vagyok akkor is, mert nem akarok még tovább hízni :D

És sokszor érzem úgy, hogy muszáj egy kis meleg italt innom, mert sikítozok meg énekelek és akkor néha kellemetlen a torkomnál...


Állítólag ha valaki cukorbeteg akkor iszik ilyen sokat... nos, én megnézettem azt mondták minden rendben. Tehát fogalmam sincs miért van ez, bár engem nem zavar.


Amikor dolgom van és nem érek rá stb. akkor alig iszok egy nap fél liter folyadékot, mégse halok meg.


Nyáron még többet iszok... sőt volt már olyan nap, amikor több mint 8 liter folyadékot ittam meg... már nem tudom miért :D

Persze ez nem mindennapos általában 5nél többet már nem iszok, akkor se ha még tudnék...


Szerencse, hogy nem vagyok alkoholista, mert komplett meginnám az egész készletet. :D Nálam ember többet nem iszik szerintem...

semmi bajom egyébként, vagyis szerencsére nem érzem, hogy gond lenne.

Csak sokat kell pisilni :)))

2009. márc. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Van igen vízmérgezésnek hívják konyhanyelven és kb 8-12 liter víztől már lehet kapni. Sürgősségi esetnek minősül.
2009. márc. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!