Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Okozhat vesekövet a túlzott...

Okozhat vesekövet a túlzott C-vitamin bevitel?

Figyelt kérdés
Lehet bármiféle rossz hatása illetve negatív következménye, ha túl sok C-vitamint viszek be "mesterséges úton", tehát nem a táplálkozással? Túl lehet adagolni? És egyáltalán mekkora egy átlag ember (nem túlsúlyos, nem sportoló) napi C-vitamin szükséglete? Mennyi a maximum, ha van?
2009. márc. 5. 20:50
 1/7 anonim válasza:
Nem lehet séges mivel a vitamin mindig kell a szervezetnek és a fölösleges c-vitamint a szervezet kiüriti.
2009. márc. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem, ez egy tévhit.
2009. márc. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom tévhit-e,de nekem ősszel volt vesekövem(harmadjára) és előtte napi 500-1000 mg-ot szedtem belőle.Ha gyümölcsöt eszel úgy nem,de a tablettára rá is van irva hogy vesekő esetén nem javasolják.Lehet kapni olyan c-vitamint ami természetes alapanyagú és nem aszkorbinsav.
2009. márc. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Természetes alapanyagú vitamin? Az nem nagyon drága? Amit láttam, az a Pannonicum, és az nem volt valami olcsó.

2009. márc. 7. 23:51
 5/7 anonim ***** válasza:
A csipkebogyó tabletta is c-vitamin forrás az nem olyan drága,vagy ihatod a teáját.Azt csak langyos vízben kell áztatni(nem forrázni) pár órát és utána inni.Készíthetsz több filterből 1 litert is és azt iszogathatod napközben.
2009. márc. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy régi kérdés, de a JKVitamin-nál bioflavonoidokkal dúsított C-vitamin egygrammos tablettája 16,70 Ft (30 db-jával kapni). Van hogy ötöt is beveszek, semmi baj tőle.
2014. márc. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2014. márc. 23. 02:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!