Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne felhízlalni,...

Hogyan lehetne felhízlalni, az anorexiásokat a kórházba hogyan kezelik?

Figyelt kérdés

tesóm 1,5 éve szült. Elötte normál testalkata volt. A szüléskor felszedett kilókat a szoptatással leadta,még többet. csont és bőr,és nem tud hízni.

vhol az is közre játszik h rendszertelenül eszik. vanh egész nap semmit mert nem tetszik neki a kaja amit anyám főzött,van h ugymond két pofára zabál ha jó kaja van itthon.

Már csont és bőr,kinn vannaka bordái is. Olyan mint ha anorexiás lenne. Anyukámmal azon vagyunk h kicsit felhízlaljuk. De nem tudunk mindig olyan ételt csinálni amit tuti h szeret,és amiből sokat eszik mert nem vagyunk vmi gazdagok.

Nekem az jutott eszembe h tápszert kéne neki mint a babáknak,h nőjjőn a súlya. Vagy ez felnőttnek nem használ? A másik meg az akik edzeni járnak ők isznakj ilyen protein italt vagy micsodát,h hízzanak és arra építsék ki az izmokat. Az jutott eszembe h nekünk is olyat kéne itatni a tesómmal,csak ő nem járna edzeni így talán hízna kicsit.

Bármilyen ötletet szívesen várok,mert már rossz rá nézni a tesómra annyira vékony!

Elsősorban olyan ötlet lenne a leghasznosabb ami nem túl drága(nem több 10.000-ekbe kerülő gyógyszerek,ételek).

Köszönöm


2011. máj. 4. 13:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
51%
A Béres cseppnek elég jó étvágynövelő hatása van.
2011. máj. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
kérdezzétek meg, hogy mit enne szívesen. a fehérjeturmixok, amiket a testépítők isznak, nagyon drágák. figyeljetek oda, hogy rendszeresen egyen, szóljatok rá. pl ne engedjétek, hogy kihagyjon étkezéseket. ha időhiány miatt nem eszik rendesen, akkor segítsetek neki, hogy az étkezésekre mindig legyen ideje.
2011. máj. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Scitec nutrition 100% whey protein. itassatok vele azt, tejjel. rengeteg ízben van, nagyon finom. 6000ft egy nagy dobozzal. ha csak napi 1x iszik a kaja mellé,már az is segít. ja éa ez egészséges, nem valami gyogyszer vagy csodaszer. fehérjekoncentrátum. olyan,mint ha sültcsirkét enne
2011. máj. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
utolsó,és ezt hol lehet venni?
2011. máj. 4. 14:07
 5/19 anonim ***** válasza:
Nutridrink. Orvos írja fel, de neten keresztül is tudtok venni, ha rákeresel csomó hirdetés van fent.
2011. máj. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
Ha hízni akar jobban jár a szénhidráttal mint a fehérjével( bár az is elengedhetetlen). Jó magyaros ételeket kell csinálni és sok kenyérrel egye. egyen reggel kukoricapelyhet vagy zabpelyhet. Végső elkeseredésben járjon a Mcdonalds-ba, az tuti hatás. Még tanulmányfilm is készült róla.
2011. máj. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Már úgy kötözködésből kérdezném meg..Miért is nem Ő főz magának?? Miért próbáljátok etetni? HA mindenre finnyázik, azok után,hogy még én főzök neki én már mondtam volna, " Jó babám, azt eszel, amit megfőzöl magadnak! "
2011. máj. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
32 kilóval került be az egyik szobatársam a kórházba.Alcsony is volt,kb.150 centi.38 kilóra kellett fölhíznia,hogy haza mehessen.Én egyáltalán nem mondtam volna anorexiásnak,rengeteg ilyen lányt lehet látni az utcán,és mivel alacsony is volt,nem láttam annyira hű de soványnak.Na,mindegy,úgy hízlalták fel,hogy tömény cukros tejbegrízzel,pudinggal,kalácsokkal,tésztákkal etették,behozták neki a nővérek,és amíg meg nem ette,addig ott ültek,és nézték.Utána feküdnie kellett egész nap.Folyosón sem sétálhatott,egyáltalán nem engedték mozogni.Mikor fölhízott 38 kilóra haza engedték.
2011. máj. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

próbálunk figyelni rá h rendszeresen egyen,de elég nehéz. meg nem vagyunk gazdagok,sőt! Van amikor 2-3 napig nokedlit eszünk vagy rizst eszünk pörkölt szaftal. Tesóm ezt meg nem eszi meg,és van h ilyenkor nem is eszik. Pedig mindenki mondja neki h legalább egy kicsit egyen,de nem vagyok éhes az a válasz. pedig csak nem smakkol neki az a kaja.

De nem tudunk mindig normális ételt készíteni,meg húst enni.

Nagyon rossz nézni h ilyen vékony. A gyerekét is sokszor alig bírja el :( :S

Olyan megoldások kellenek amit egy szegény család is megfizethet.

2011. máj. 4. 14:14
 10/19 A kérdező kommentje:

Hát a testvérem nem éppen egy konyha tündér. tud főzni,de az vhogy sose sikerül túl jól. Meg aztán anyukám ossza be a pénzt a konyhára.


ha van plussz pénzem szoktam neki venni csokit vagy vmi hizlalót,de sokszor nem is ő eszi meg hanem a gyerek. Pedig ilyenkor direkt veszek a picinek is,h ne kelljen nek iaz övéből adnia és hízzon.

2011. máj. 4. 14:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!