Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen iskolát/tanfolyamot...

Milyen iskolát/tanfolyamot végezzek el, ha sérült gyermekekkel szeretnék foglalkozni?

Figyelt kérdés

Már van egy közigazgatási diplomám, de szeretnék pályát módosítani, viszont nem akarok másik diplomát szerezni. Milyen képzést javasoltok, aminek elvégzése után el tudnék helyezkedni sérült gyermekekkel foglalkozó intézményben? Ami maximum egy éves tanulást kíván. Ezen túlmenően lehet alternatív is hagyományos is....a sérült gyermekek kategória magában foglalja a fizikálisan sérült gyermeket éppúgy, mint a látás,-hallássérültet, szellemileg sérültet, lelkileg sérültet.....

Köszönöm a válaszokat!


2011. máj. 4. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
raoul wallenberg-ben oktatnak ilyesmiket.
2011. máj. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
hát szerintem ne ezt a pályát válaszd, nem éri meg, se fizetésben, se máshogy!
2011. máj. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
gyógypedagógiai asszisztens
2011. máj. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gyp asszisztens szerintem is. Minimálbéres munka, mindenki téged fog ugráltatni, te fogsz dekorálni, egyénire menni a gyerekhez órán, öltöztetni,vetkőztetni, etetni egyebek. 10 hónapos képzés, ennél közelebb azért diploma nélkül nem kerülhetsz sérült emberekhez. De ha ezt választod, könyörgöm,hogy ne vitatkozz és okoskodj a gyógypedagógusnak vagy a pszichológusnak, azt utáljuk.
2011. máj. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Utolsó kommentre még azt írnám, hogy én vezető beosztásban dolgoztam és nem vettem okoskodásnak, és nem utáltam, ha a beosztottjaim valamit jobban tudtak. Szerintem mindig van ilyen, és ezzel semmi baj nincs.

Ahogy az életben látom a diploma nem jelent feltétlenül szakmai hozzáértést, ( bármilyen diploma, nemcsak az eü. ) s biztos vagyok benne, hogy épp egy sérült gyermeknek az életében többet jelent s többet ér egy őt szerető, szívvel ellátó akár 8 általánost végzett gondozónő/néni, mint egy diplomás, s vele észből, szakmai szempontból foglalkozó de sokkal ridegebb gyógypedagógus/pszichológus.


Minden gyermeknek rettentő fontos a biztonság, a sérültekre ez fokozottan érvényes, s ha az ő feje fölött azoknak a személyeknek a szakmai presztízsharca folyik, akiknek ő ki van szolgáltatva ( mert ez egy többszörösen kiszolgáltatott helyzet az nyilván egyértelmű ) akkor az ott piszkosul nem a gyermekről szól...és ez nagyon szomorú....


És a (szakmai) gőg hátterében mindig kisebbrendűségi komplexus áll, mert akinek helyén van az egészséges önértékelése, annak senki felé nem kell bizonygatnia, hiszen a személye, s az eredményei önmagáért beszélnek, s nem mások véleménye alapján ítéli meg önmagát.

2011. máj. 5. 09:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Jó,majd ha bekerülsz ebbe a körforgásba és azt veszed észre,hogy pont azzal ellentétben amit te mondtál egyszer csak a fejedre nő a beosztottad, akinek valóban vannak jó ötletei,de nem véletlenül vagy te azon a poszton és nem ő, akkor majd látni fogod,hogy miről beszélek. A kisebbrendűség érzés egyébként igaz,de nem a gyp-sekre szokott az lenni,hanem épp a beosztottakra. Sok éves tapasztalat van mögöttem, de volt olyan asszisztensem,aki csak a magas C-n volt hajlandó beszélni a gyerekekkel és rángatta őket, mikor kérdőre vontam,közölte,hogy az én iskolám nyilván szar mert neki neves emberek (volt köztük olyan aki valóban okos volt, de velem járt egy évfolyamra),azt tanították,hogy határozottan kell a fogyatékosokkal bánni. Olyan is volt aki a gyerekek, és a pszichológus előtt veszett össze vele, szintén kiabálva,hogy miért nem veszünk fel autistával Rorschach-tesztet, aki kicsit is tanult az autistákról,az tudni fogja a választ. Mint ahogy kifejezett tiltásom ellenére dacból beadta a gyereknek a barbiturátot,holott az nyugtatót szedett, a gyerek utána gyakorlatilag egy napig csorgó nyállal feküdt úgy kiütötte vele. De tudnám még sorolni mikor nem értette,hogy a gluténmentes táplálkozásba a fagyi is beletartozik, és az anyuka másnap joggal jött hozzám,hogy miért nem tartjuk magunkat a listához amit adott (mit nem ehet a gyerek),mert a 9 éves DS-s gyereke hajnal 4-ig a wc-t járta. És tudnám még sorolni nagyon nagyon sokáig, túl sokáig. Na én az ilyenekről beszéltem. Te nem fogsz tanulni farmakológiát,dózerolást, enzimopathiákat, endopathológiát, mély pszichopatológiát és kórtant, ezért ne vitatkozz és ne dacolj a gyp-ssel ha mond valamit.
2011. máj. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Persze, nyilván igazad van és természetesen vannak fordított esetek, vagyis amikor teljesen jogos, amit írtál. Nyilván ez sem fekete vagy fehér, mint semmi más sem az életben.

De nekem már emiatt is nagyon jó, hogy ez szóba került, mert ez egy olyan aspektusát mutatta meg a pályamódosításomnak, ami eszembe nem jutott volna.

Úgyhogy mindenképpen hasznos volt, köszönöm!

2011. máj. 7. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!