Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérvételre kéne mennem, de...

Vérvételre kéne mennem, de nem merek, mit tegyek? !

Figyelt kérdés
17éves vagyok és komolyan 2 hetente mindig beteg vagyok,hol láz,hol ez,hol az ... és anyuék nagyon aggodnak,mert lehet valami komoly bajom van,viszont ezt csak vérvéterrel lehetne kideríteni,én viszont nagyon félek tőle :/ hülyén hangzik,meg vicces,de kiskoromban lekellett fogni,és ugyvettek vért és elájultam,és ez nem jó élmény,és ráadásul mindenki azt mondta,hogy fáj,és jaj :/ muszáj lesz vért venni.Belilul utána a karom,és tényleg nagyon fog fájni ? még gyerek vagyok,nekem ez tényleg fájna.
2009. márc. 13. 06:57
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Ha elengeded magad és nem feszengsz, nem rángatod a kezed, akkor akik a vért veszik annyira rutinosak, hogy pikk-pakk be is szúrták és nem fog belilulni. Nem fáj, jó persze magát a szúrást érzed, de annyi. Én is féltem, nem vért kellett venni, hanem rászántam magam önkéntes véradásra, fogok menni máskor is. Semmi nyoma nem volt, nem szédültem, ájultam el sem. Pedig azért ott jóval több vért levesznek, mint egy sima vérvételnél.
2009. márc. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Én is ugyanígy voltam 18 éves koromig, de azóta már átértékeltem az egészet (26 vagyok). A katonasághoz a behívónál vettek tőlem először vért. Én is így féltem tőle, de ma már azt mondom, hogy nem fáj, csak csíp egy kicsit. Ha magabiztosan mész be, és nem feszíted be a karod a félelemtől, hanem ellazítod, meglátod nem fog fájni. Kellemetlen lesz egy kicsit, de hamar túl leszel rajta. Az ájulással meg azt tudod tenni, hogy veszel a büfében egy fél literes cukros kólát, ne light-ot, és utána idd meg! Ez majd megemeli a vércukorszintedet, és nem lesz semmi bajod!


üdv: kispetya

2009. márc. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 vav22 ***** válasza:
74%
Ki mondta neked, hogy vérvétel fáj??? Nekem egyszer nőgyógyász vette le kombinált vizsgálathoz, na ő szétcseszte a kezem, nyilván nem sűrűn vett vért és két hétre rá mennem kellett a laborba is vérvételre. Na de a laborban tudod hány embertől vesznek le egy nap vért??? Te leszel nekik a sok-sok-sok ezredik. Ha a szunyogcsípéshez hasonlítom lehet túl fájdalmasan festettem le. De ha te pszichikailag bemeséled, hogy fájni tud az nem túl jó, mert az agyad parancsnak veszi. Tudod pozitív gondolkodás! Ha bemeséled magadnak, h jajj csak ne fájjon a hasad úgy is fog, pedig nem fájt volna. Azért ez is sokat számít. És a vérvétel meg abszolút nem fájdalmas... Ne félj! :-)
2009. márc. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 vav22 ***** válasza:
74%
Előző vagyok. Amúgy a véradáson sem éreztem semmit. Közben röhögcséltünk osztálytársammal (4.be már 18ak voltunk) miközben folydogált a vér. :D
2009. márc. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

Az, hogy mennyire fáj, attól függ mennyire ügyeskezű a doki vagyis inkább az egészségügyis, aki leveszi. manapság már vákuukos módszerrel veszik, ha gyakorlott aki csinálja, alig érzed.

az viszont sajnos a szarabbik eset, ha pl nem találja a vénádat. én egyetlen egyszer jártam úgy, hogy nem ittam vizet, mielőtt vérvételre mentem (egy időben sokszor vettek tőlem) és nem akart jönni a vér. na akkor fájt eléggé, mert vagy fél órán át szerencsétlenkedtek a tűvel benne a vénámban. de ez elég ritka.

2009. márc. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
ne félj! nem fog fájni! csak egy kis cípést fogsz érezni és egy picit olyan lessz mint akinek forró vasat tartanak oda pár másodpercig... de aztán jó lesz minten! nekem volt olyan hogy nem találta el a vénám forgatta a tűt össze-vissza aztán egy másik nővérke picit arrébmozdította és jött a vér... az se volt rossz annyira... bár kellemetlen érezni hogy turkálnak a bőröd alatt...
2009. márc. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Laura000 válasza:
Gyerekkoromban engem is le kellett fogni. Azóta nem is vettek vért és én én is nagyon félek tőle. De engem egy kissé megnyugtat hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával.
2012. jún. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!