Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi bajom lehet túl sok gyógysz...

Mi bajom lehet túl sok gyógyszertől?

Figyelt kérdés
ha pl egy doboz fájdalom csillapítót veszek be? attól csak hányok meg megy a hasam? én úgy tudom, attól nem lehet komolyabb bajom..:D ésha vki be is vesz ennyit mennyi az esélye, hogy hányni fog vagy baja lesz? (nem szeretném kipróbálni, csak azt hallottam ettől komolyabb bajom nemlehet..de azért nagy mennyiségnél csak történik valami:| )
2011. máj. 22. 22:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

az attól függ milyen típusú fájdalomcsillapító.

A nagy mennyiség nem okoz hányást,igen DE LEHET TŐLE NAGYOBB BAJOD!

2011. máj. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hát...nemtudom.. Nospa vagy sima nurofen pl?:D
2011. máj. 22. 22:58
 3/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk pár gramm paracetamol hazavágja a májadat. Amerikában ez a vezető gyógyszermérgezési halálok. -Egy gyógyszerész-
2011. máj. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
a válaszokat köszönöm:) azért érdekel, mert egy orvosnak tanuló ismerősöm mondta, hogy kb 15 szem fájdalom csillapítótól mérgezést nem kapok csak hasmenés vagy hányás.. furcsálom, hogy csak ennyi bajom lenne tőle:D
2011. máj. 22. 23:00
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy orvosnak tanul, de a gyógyszerekhez a gyógyszerész ért :) Amúgy valóban attól függ mit veszel be. Mint írtam pl. egy doboz Rubophent ha beveszel maradandó májkárosodás garantált.
2011. máj. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
tehát akkor 10-15 szem pl Nurofentől nem feltétlenül kezdek hányni..:D azért ezen a Rubophenen meglepődtem.. durva mik vannak ezekben a gyógyszerekben:|:D
2011. máj. 22. 23:06
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

pontosan.

a gyógyszer nem játék!

2011. máj. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nyilván azért a gyógyszerek nagy része nagyobb dózisban méreg. De nem is arra van kitalálva, hogy kétpofára tömje magába az ember :D
2011. máj. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
persze..én se reggelire gondoltam:) csak olvastam erről a paracetamolról most,és meglepődtem:P
2011. máj. 22. 23:20
 10/11 anonim ***** válasza:
Itt olvashatsz róla bővebben : [link]
2011. máj. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!