Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért fekszenek le egyesek...

Miért fekszenek le egyesek úgy este aludni, hogy nem fürödtek/zuhiztak le egyáltalán, és ezt csak reggel teszik meg?

Figyelt kérdés
Én tuti, h. nem tudnék este úgy lefeküdni, h. nem mosakodom meg sehol. De vannak akik igen. Miért? Ez nem vmi igénytelenségre utalhat? Mert ugye hát volt az ember pl aznap nagy wcén is, mondjuk főzött, takarított, stb, csak izzadt is, és mégsem fürdik le, csak reggel. Nagyon fura nekem.
2008. febr. 18. 15:19
1 2
 1/13 anonim válasza:
25%
Szerintem azert mert nem torodnek egeszsegukkel ugye mindnyajan tudjuk ha nem tisztalkodunk betegek lehetunk de szerintem nem fogjak fel vagy egyszeruen lustak enyyi Amugy en mindeneste dusolok!!!
2008. febr. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

èn is minden este megfürdök de ez csak magyar szokás. a nyugati országokban nem mindig fürdenek minden este. és el is gondolkodtam most már 3 év külföldön élés után, hogy biztos-e hogy jót tesz a börünknek hogy minden este fürdünk és vegyszerekkel mossuk le magunkat. a természet nem mindenapos mosdásra találta ki a börünket. az érthetö ha valki sokat izzadt, dolgozott stb... de egy esös vasárnap amikor egésznap otthon vagy az az izadság még lehet hogy jót is tesz a testnek.

a nagywc-s utáni tisztálkodásra van a bidé.

szóval amondó vagyok, hogy nem jó a minden napi mosakodás a börnek, de én sem tudok leszokni róla.

2008. febr. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az amerikai filmekben pl. direkt reggel pancsolnak, hogy egész nap frissek legyenek.
2008. febr. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
en szeretek reggel lefurodni munkaba menes elott mert ugy frissebbnek erzem magam hisz nem reggeli ember vagyok nagyon nehezen ebredem. de ettol fuggetlenul este is tobbnyire lezuhanyzom, hisz igazad van neha csak izzadsz foleg 40+ fokban... meg ilyenek tehat jo ha tisztan kerulsz agyba. sot hetvegen takaritas vagy kerteszkedes utan rogton letussolok es hajat mosok. en is kulfoldon elek mar huzamosabb ideje de nem tudom egeszen az itteniek h csinaljak. az igaz h itt egyszerubb zuhanyozni mert van kulon zuhanyzo meg kad is es a kadhoz nincs zuhanyrozsa... mert kadba furodni nem zuhanyozni szoktak elven... ebben is van racio... mareszt nalunk komoly vizkorlatozasok vannak nem lehet csak ugy pancsikolni....
2008. febr. 19. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

Én ki sem bírnám, hogy este ne fürödjek le! Amikor délutános vagyok és hazamegyek, az a legelső, bármilyen fáradt vagyok is, hogy megyek zuhanyozni! Nyáron 40 fokban 3-4 x szoktam!

Pár éve voltam kint Németo-ban hosszabb időre dolgozni! Ott volt egy olyan munkatársam, aki csak 3-4 (!) naponta fürdött, mondanom sem kell, hogy iszonyat büdös volt! Ahol laktam, (egy társasházban a zuhanyzó kint a folyosón volt) pedig kiírták nekünk, hogy ne fürödjünk minden nap, mert sok lesz a számla! Komolyan!Azt hittem lehidalok! Persze nem tartottuk be!

2008. febr. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%
Inkább bedőlök az ágyba egy fáraaztó nap után izzadtam, és reggel felfrissítem magam. minthogy este fürdök, holott "csak" aludni fogok, és márnap egész nap az éjszakai izzadságtól legyek büdi. mert akár nem érezzük, akár ihógen, mindenki izzad éjszaka. ugyhogy arrol, hoogy ki az igénytelen beszélhetnénk...:@
2008. febr. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

az előzőt is én íratm! szóval, hogyha nyáron teszed fel a kérdést az is más minthogy ijenkor télen!!!!!!!!!!!

Nyáron 2*ajánlott, a bőr nagyon érzékeny. MINDENKINEK vannak saját baktériumai a bőrén amik védenek téged.és ha etz napi4*-5* lesikálod/lemosod, akkor a bőröd el fog "használódni", száradni fog (mivel a sok kence-fice se jó) ha sokszor mosod meg magad, akkor a bőr is hamarabb öregszik, hiszen nem védi SEMMI!!!

2008. febr. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
Én reggel-este zuhanyzok, este azért, mert egész napos hajsza után jól esik és nekem fontos a higiénia is, amúgy mellesleg mindenkinek ajánlom a bidét!Reggel pedig azért, hogy friss legyek!:) Szerintem a lustaság az oka egyesek igénytelenségének, meg az, hogy nemtörődömök!
2008. febr. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%
Fürdeni egészségtelen minden nap. Én mindig zuhanyzok/fürdök este, kivéve ha éjfél után érek haza, akkor borzasztó fáradt vagyok, és szinte csak bedőlni tudok az ágyba, de reggel feltélenül fürdök. Nem vagyok igénytelen. Nem is tudnnám elviselni ha nem fürödnék. Nem szeretnék mocskos és büdös lenni, de késő éjszaka félholtan nincs is erőm rá. De reggel akkor IS megfürdök.
2008. márc. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%
3-4-szer fürdeni egy nap ??jézusom...picit túlzás
2008. ápr. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!