Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan legyek lázas?

Hogyan legyek lázas?

Figyelt kérdés
Nem betegszem meg vmi könnyen, de szeretnék nagyon pár szabadnapot, amikor nem kell suliba menni, mert nagyon-nagyon kivagyok:((... nem kérek emiatt letolást... szóval, van valami módszer hogy belázasítsam magam? (a szüleim csak úgy hiszik el, hogy lázas vagyok, ha a szemük előtt mérem magam... ha meg nem vagyok lázas, akkor meg legtöbbször el se hiszik, hogy beteg vagyok...)
2008. febr. 18. 16:56
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
86%
hát, ez nem egyszerű kérdés. viszont, nem tudnál beszélni a szüleiddel, hogy szükséged lenne pár nap pihire, mert ki vagy készülve?
2008. febr. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
90% hogy nem érdekelné őket, ezért meg se merem kérdezni, és akkor már akkor se maradhatnék otthon ha 50fokos lázam lenne... gondolom azt mondanák, hogy menjek be, és inkább bőgjek 8 órán keresztül mindenki szeme előtt, minthogy igazolatlan óráim legyenek... (mert orvos nem igazolná le simán azt, hogy bedepiztem, a szülői 3 napos igazolás meg ki lett lőve egy kirándulásra még év elején...) komolyan elég rosszul érzem magam, történt 1-2 dolog és nagyon felgyorsultak körülöttem az események, nem lógni akarok, csak aludni pár napig és kisírni magam...
2008. febr. 18. 17:56
 3/36 anonim ***** válasza:
91%

nálam volt egyszer egy olyan helyzet, hogy tudtam, hogy feleltetnek másnap, és annyira kiütöttem magam lelkileg, hogy én ezt nem tudom végigcsinálni, hogy belázasodtam, magamtól, nem kellett semmi, 40 fokos lázam lett, orvos jött meg egy hét pihi...

szerintem beszéld meg valakivel a problémádat add ki magadból, és megkönnyebbülsz tőle, a sirás is megfelelő, de nem befelé fordulva ettől nem fog megoldodni, csak a tehert teszed le egy időre...

2008. febr. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Hmm... sajnos ez nálam nem így működik...:)(

Mindegy, megpróbálok holnap elmenni, lesz ami lesz...

De azért továbbra is nagyon nyitott vagyok a válaszokra, és szívesen veszek minden használható 5letet...

2008. febr. 18. 19:07
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

Az én időmben azt mondták, egyél krétát, attól lázas leszel. Mondjuk én sose próbáltam, tehát nem tudom, hogy tényleg belázasodsz e tőle, vagy csak kamu.


A kollégiumban a lányok különböző irritáló dolgot kenegettek a szemükbe, pl. szájvizet, mosószert, sampont. Mert attól enyhén begyulladt és jól bevörösödött. Na most a vörös szem kötőhártyagyulladást jelent, ami ugye fertőző. Az automatikusan 1 hét kiírás 5 napig szemcseppezni, mert különben a környezetedet is lefertőzöd. Bevallom én sose mertem, mert féltem, hogy nagy baja lesz a szememnek, de volt csajszi aki bevállalta.


Több ötletem nincs. Vagyis van a hőmérő megdörzsölése, felpöckölése, de azt mondtad, a szüleid őriznek a hőmérőzés közben, vagyis az nem járható út.

2008. febr. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
90%
sós kávé vagy sós langyos víz:)
2008. febr. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
94%
Betegségre jó: egyél krétát, olyat amilyt a suliban is használnak, pár falatot, és igyál jó sok sós lanygos tejet, vagy vizet....
2008. febr. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
91%
a kéraport is felszivhatod. de a sos kávé mindenkép jo 5let
2008. febr. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
85%
azt nem tudom hogyan legyél lázas,de én pl.csináltam olyat h.azt mondtam h.nagyon megy a hasam.(nem nagyon ellenőrizhető).ezzel meg tudtam győzni anyukámat h.így mégse mehetek suliba...igaz ezt nem nagyon játszható el sokáig,de talán egy pár napig...
2008. febr. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
88%

Nekem nem kellett megbetegednem, lementem az orvoshoz, mondtam neki, hogy mi van, hogy teljesen kész vagyok, ő meg tök megértő, és kiírt 2 hétre!!!, és a lelkemre kötötte, hogy pihenjek... Mondjuk nem tudom, te mennyire vagy ki, de én már idegösszeomlásközeli állapotban voltam... Most jön a 2. hét, és egyre jobban érzem magam :)

Szerintem nyugodtan próbáld meg, egy próbát megér, de ha ez nem megy nálad, akkor a sós kávét, és/vagy a krétát javaslom, az nekem eddig bejött.

2008. febr. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!