Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szorongó (elkerülő) személyisé...

Szorongó (elkerülő) személyiségzavarból ki lehet gyógyulni v. csak enyhíteni tudják a tüneteket? És orvosi segítség nélkül egyáltalán nem lehetséges?

Figyelt kérdés
Környezetemben van valaki akire illenek a tünetek, szeretnék segíteni. Azt mondta, hogy már ő is érzi, valami nincs rendben. Ez jó jelnek számít, hogy nem tagadja, hanem beismeri, hogy problémái vannak? Lélekgyógyász, kineziológus segíthet?
2009. márc. 19. 21:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Pszichiáter, pontosabban pszichoterapeuta segíthet. Az nagyon jó, ha érzi a problémát és tud róla veled vagy mással beszélgetni.

Talán menne egyedül is a változás, de szerintem az sokkal nehezebb lenne és tovább tartana, mint külső támogató (pszichiáter) nélkül.

2009. márc. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ennél azért sokkal nehezebb felállítani diagnózist.

(Én borderline-os vagyok, ezért állítom), ha valóban személyiságzavarról van szó az ismerősöd esetében, akkor feltétlenül kell egy pszihoterapeuta.

Ki lehet gyógyulni, sok munkával és idővel, terápiával és ha szükséges gyógyszeres támogatással.

2009. márc. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez furcsa h te akarsz felállítani diagnózist. Ha még nem tetted akkor olvasd el Döme László Személyiségzavarok c könyvét. Abban jól le van írva minden.
2009. dec. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!