Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Erős szívdobogás, szorító...

Erős szívdobogás, szorító érzés a torokban + szapora pulzus, milyen betegségeknek lehetnek a tünetei? Bővebb kifejtés eggyel lejjebb:

Figyelt kérdés

Pánikbetegség kizárt!!! Mitől lehet valakinek olyan érzése, mintha összeszorítanák a torkát, közben pedig olyan erősen lüktet, hogy már szinte hallja azt? Tegnap éjszaka kezdődött. Ha pihenek, akkor elmúlik, a szapora pulzus is, aztán visszamegy 60-ra. Pár napja erős hasfájásom is volt és folyamatosan levert vagyok. Összefügghet e esetleg gyomorproblémákkal, egyéb szervi megbetegedésekkel (pl. szív), vagy inkább a stressz tünetei ezek?

Mellékesen: Ez nem a tipikus gombóc érzet...


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. jún. 21. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt hívják extra systóliának!!! Én sokszor éreztem, de szerdán egésznap éreztem, ezért elmentem háziorvoshoz, írt fel Betalocot, attól elmúlt. Napi felet kell reggelente szednem. A szívem állítólag egészséges 2006 vagy 2007-ben voltam szívultrahangon, nem találtak semmit. Nekem a pánikbetegségtől van. De lehet stressztől is. Állítólag mindenkinek vannak extrái, csak nem mindenki érzi. Menj el a háziorvosodhoz, ő tud segíteni. Még a magnéziumot szokták rá ajánlani!!!
2011. jún. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Miért kizárt a pánikbetegség?

Barátnőmnek van és pont ugyanígy írta le.

Menj el esetleg szívuh-ra, ott többet mondhatnak.

2011. jún. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azért írtam, hogy a pánikbetegség kizárt, mert mindenki ezzel jön, de érzek amit érzek, és az sokszor aggasztó. Utoljára 3 éve voltam szívulrahangon hasonlók miatt, de ott azt mondták, semmi baj... Lehetséges, hogy a stressz, csak akkor is félelmetes és nem utolsó sorban zavaró! Tudnátok ajánlani esetleg egy jó kardiológust, aki alaposan kivizsgál, a helyett hogy rálegyintene a dolgokra?
2011. jún. 21. 15:26
 4/5 anonim válasza:
Szia Kérdező! Nem tudom hogy azóta kiderült-e már a tünetegyüttes oka, mi lett a diagnózis? Én is szoktam hasonlókat érezni, főleg azt hogy lüktet a torkom és a tüdőm felső része, nehezebben veszek levegőt, kicsit köhögök. De az az érdekes, hogy ez a tünetegyüttes nem folyamatos, hanem napi 2-3 alkalommal jön elő. EKG oké, januárban megyek szívultrahangra. Vérnyomásom 140/90. Lehet h mégis szívritmussal/ vérnyomással van kapcsolatban és egy gyógyszerrel orvosolható? Köszönöm.
2014. dec. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Még annyit h nem fáj sehol, csak lüktet, nem lehet hogy aneorizma? Ez hogyan kezelhető?
2014. dec. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!