Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ma találtam a bal heregojomnál...

Ma találtam a bal heregojomnál egy kullancsot! Nem sikerült kivenni csak ugy hogy beleszakadt! Próbáltam csipesszel kihuzni de már vérzett eléggé! Menjek orvoshoz? Kijőn magátol?

Figyelt kérdés
2011. júl. 1. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Az a biztos, ha elmész orvoshoz. A kullancsok elég aljas betegségeket terjesztenek.
2011. júl. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, ki fog lökődni!
2011. júl. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha kibírod, vastagabb tűvel kipiszkálod. A doki is ezt tenné. Ha nem, akkor betadin, és ki fog lökődni idővel.
2011. júl. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak figyelj rá, hogy bepirosodik-e körülötte, hogy nem-e vagy lázas stb...
2011. júl. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
A kulanccsal nem szabad jatszani! Menj orvoshoz. Mar kiszedni se kellett volna! Suliba is elmondtak de meg hanyszor,hogy orvoshoz kell menni vele!
2011. júl. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mijen orvoshoz kell menni? Mert egyébként kórházban dolgozok!
2011. júl. 1. 20:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Jól néznénk ki, ha egy kullanccsal orvoshoz mennénk. Szerintem ki is röhögnének. Bennem már sokszor volt, egyszer rengeteg. Nem vagyok rá büszke, de még nem lett tőle bajom. Orvoshoz csak akkor kell menni, ha valamilyen kullancs által okozott fertőzés tünete észlelhető.


Azt jól írták, hogy azzal se kell foglalkozni, ha nem sikerült tökéletesen eltávolítani, azóta már biztos úgyis kiesett.

2011. júl. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor még a kullancs kezdett terjedni, a gyerekem hátában találtunk egyet. Elmentem vele a körzeti rendelőbe és bekéredzkedtünk egy akkor rendelő orvoshoz. Pillanat alatt egy tűvel kipiszkálta.

A kullancsnál akkor kell orvos, ha a befúródás helyén fehér középpel egy piros kör alakul ki. Ha elkezd vándorolni, akkor van gáz. Az fertőzést jelent. Akkor viszont kell a háziorvos.

Nekem a combomba ment egy bele. A feje benne maradt. Bizony, több hónapig viszketett időnként a helye, mert nem tudtam kiszedni. De aztán elmúlt teljesen.

2011. júl. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!