Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A (torok) mandula műtét után...

A (torok) mandula műtét után mennyi a lábadozási idő? Pontosan mit nem lehet (tilos? ) csinálni?

Figyelt kérdés
Rá egy héttel már lehet alkoholt fogyasztani?
2011. júl. 1. 22:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Két hét a lábadozási idő. Kizárólag a 14. nap után lehet sportolni, hajolni, alkoholt és csípős/fűszeres/darabos ételeket fogyasztani. Két hétig az a legjobb ha fekszel, 7. napon van lepedékleválás ami kisebb fülzúgással járhat. Az első hét a legrosszabb, a második már sokkal könnyebb. Kb. végig fájdalomcsillapítón fogsz élni. Csak pépeset ehetsz, de még az is szörnyen fáj... Nem szabad hajatmosni és melegvízben fürödni. Erőkifejtés is tilos. Még a második héten ha keményebbet eszel azt is pépesre meg kell rágni.
2011. júl. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jajj és még egy fontos, ha az első 1-2 napban nem volt székleted nem árt hashajtót bevenni, mert a későbbi szorulás nagy erőkifejtéssel jár ami nem tesz jót a sebnek. És rengeteget kell inni! Hiába, hogy fáj akkor is inni kell. Rostosat és szénsavasat se igyál. Ha van még kérdésed írj nyugodtan. Nekem nemrég vették ki a mandulámat szóval képbe vagyok.
2011. júl. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Eszméletlen,hogy az a legfontosabb kérdés, hogy mikor lehet rá alkoholt inni! Az alkohol fertőtlenít, igyál rá már aznap egy jó erős pálinkát,aztán majd meglátod akarsz e még inni utána!
2011. júl. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jól írja a 3. :) A másik meg az, hogy olyan piszkosul fog fájni, hogy kedved sem lesz alkoholt inni... Egyébként még mindig az 1. és 2. vagyok. Ha lehet majd a tejes cuccokat is kerüld, mert sok benne a baktréium, de egyébként mindent el fognak mondani ott és még kapsz is papírt.
2011. júl. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!