Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Genetika, örökletes dolog? Mi...

Genetika, örökletes dolog? Mi az ami befolyásolja hogy milyen ütemben fejlődik egy baba/gyerek?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyan dolgokra hogy az egyik gyerek 9-10hónaposan elindul,a másik csak 1,5évesen vagy később. De bármely más mozgásfejlődés,vagy akár a beszéd,és a szobatisztaság?
2011. júl. 5. 09:44
 1/4 yuda ***** válasza:
Így van ahogy írtad, Főleg genetika, de sokat jelent hogy mennyit foglalkoznak vele-pl. szobatisztaságnál kijöhet különbség, vagy beszédnél is...és sajnos ne felejtsük el, ha anyuka dohányzott, vagy annál is károsabb dolgokat tet terhesség alatt, az is visszavető tényező.
2011. júl. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Környezet és foglalkoztatottság kérdése is.


Sok kis tényező együttese.

2011. júl. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzőekkel. De a mozgásfejlődést befolyásolja a terhes anyuka és a kisbaba étkezése is.

Erős csontozatú,nem kövér baba általában hamarabb mozog,mint a kövérebbek.

2011. júl. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én például túlsúlyos vagyok,és terhes is úgy lettem. Viszont simán le tudok belőle 10-15kgot tagadni,és el is hiszik. 12évig bagóztam,de amint terhes lettem leraktam. Azóta egy száll sem,pedig a lányom 16hónapos.

10hónapos korától stabilan jár,össze-vissza magyaráz,és már mond elég sok tisztán megérthető szót. Életveszélyes dolgokat művel,ugrik mászik a hajam égnek áll. A bilibe belepisilt már nem is egyszer,és nincs erőltetve. Van egy csomó foga.

Tudom hogy ez úgy hangzik mintha dicsekedni szeretnék,pedig nem annak szántam! A szomszédunkban a 18hónapos kisfiú,még nem tud önállóan menni. Ezért merült fel bennem ez a kérdés!

2011. júl. 5. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!