Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pók fóbiám van. A többi...

Pók fóbiám van. A többi bogarat sem csípem de a pók a legrosszabb. Mit tehetek ez ellen, hogy ne rettegjek ennyire tőlük?

Figyelt kérdés
2011. júl. 5. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
Nézd meg az Arachnofóbia című filmet, érdemes végignézni, meglepődsz a végén.
2011. júl. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Fokozatosan kell megbarátkoznod velük. Előszőr nézz képeket róla, rajzold el és hasonlók, míg úgy érzed, hogy el tudod viselni. Beszéld ki magadból pár jó barátodnak.
2011. júl. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Olvass utána, milyen módszerek léteznek saját magunk meggyőzésére. Nálam például az vált be, hogy amitől féltem, arról minél többet megtudtam, és rájöttem, hogy nincs mitől félnem.

De az első amit tegyél meg: soha többé ne mondd és ne is gondold azt, hogy fóbiád van. Mondd úgy: tartok a pókoktól. Tudom, hogy szőrszálhasogatásnak tűnik, de egyrészt ez a helyes kifejezés, másrészt mivel az ilyen dolgok az agyban dőlnek el, az agyat sokkal könnyebb átprogramozni a "tartok a pókoktól" állapotról, mint a "fóbiám van" állapotról.

2011. júl. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én rettenetesen féltem tőlük, de aztán egyre több pók volt a házban. Tavaly nyáron pl. odáig fajult a helyzet, hogy naponta 3-4 hatalmas pókot kellett elkapnom, esténként itt volt a sok hatalmas zugpók is. Miután minden nap ez volt hozzászoktam és már nem féltem tőlük annyira. Mostanában már nem volt annyi pók (szerencsére) de ilyenkor igyekszem megőrizni a múltkori eseményeknek az emlékét, hogy legközelebb ne kelljen újból kezdeni az egész folyamatot, hanem lendületesen el tudjam kapni őket.


Esetleg kérj meg valakit, hogy egy nagyobb pókot fogjon be neked egy üvegbe és vidd be a házba, szobádba (kimászni úgysem tud) és nézegesd. Egy idő után nem lesz olyan ijesztő.


Nekem így sikerült. De azt hozzátenném, hogy most se nagyon tudnám a kezembe venni azokat a nagy vastag lábú pókokat, amelyek akkorák akár egy 50 forintos érme. De én ezzel is elégedett vagyok, mert leütni, zsebkendővel megfogni meg merem.

2011. júl. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Egy ideig nem volt semmi problémám.(vagyis féltem tőlük de meg mertem fogni és ki mertem tenni).

De most teljesen parázok. Múltkor a fejem felett volt egy hatalmas pók(kb. 50Ft-os méretű) és azóta kétségbe vagyok esve. Csak lámpánál tudok "elaludni" az is olyan alvás, hogy félóránként körbenézek, hogy nincs-e pók körülöttem stb. Nagyon rossz.

és egyre több. Este nagyon félek. Világosban még elvagyok de akkor is ha meglátom, akkor vagy szüleimnek szólok ha itthon vannak, ha meg nincsenek itthon rájuk teszek egy poharat, hogy ne szökjön el és ha valaki hazaér akkor az eltünteti.

Talán ennyire mint most nem féltem tőlük. pedig tudom, hogy nem bántanak de akkor is.

Nem vagyok velük kibékülve:S

2011. júl. 5. 18:39
 6/9 Detty1994 válasza:

Ezzel nem vagy egyedül! :)

Én is nagyon félek tőlük. A poharas megoldást én úgy szoktam csinálni, hogy gyorsan a pohár alá csúsztatok egy papírt, és úgy kiviszem. De volt már olyan is, hogy megláttam a földön egy példányt, és egy könyvet dobtam rá... Volt, hogy nem talált, és olyankor menekültem... Tudom, ez már tényleg fóbia, de nem tehetek róla. Régebben úgy próbáltam enyhíteni a pókokkal kapcsolatos félelmeimet, hogy beszéltem hozzájuk, illetve elneveztem őket. Tudom, hogy őrültségnek hangzik...

Másrészről viszont, ha bebeszéled magadnak, hogy nem fog bántani, meg hogy a pók jobban fél, mint te, és ezt el is hiszed, akkor lehet, hogy javul a helyzet.

Bocsi a kisregényért! :)

Érzékenyen érint a téma.

Azért remélem, segítettem! :)

2011. júl. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Érdekes, én sosem alkalmaztam a poharas megoldást. :)

Én mindig zsebkendővel megyek rájuk, és aztán eldobom a kukába mindenestül. Tudom, nem túl kíméletes...

Párszor volt, hogy nem tudtam elkapni és átszaladt a kezemen a nagy pók, kicsit sem voltam bosszús... :D


Egyébként érdemes utána olvasni, a legtöbb pók nem is tud minket megmarni illetve ezeknek a benti pókoknak általában nem veszélyes a csípése. Másrészt ha pl. éjjel átmászik rajtad akkor az semmi kárt nem tesz benned. Ha pedig ráfekszel akkor annak vége, nem fog megcsípni.


Amúgy elég ügyesek, a plafonon ha mászkálnak is nem nagyon szoktak leesni.


Régebben én minden este 2 órát töltöttem azzal, hogy átnézzem az ágy körüli részt és a szobát, nincs-e valahol pók vagy valami.


Nekem a tv ment mindig, beállítottam időzítőre, illetve mp3-t hallgattam és azzal aludtam. Így sikerült nagy nehezen nem a pókokra gondolnom.


Amúgy kérdező... A legtöbb 50 ft-s nagyságú pók (a házban) inkább kaszáspók, ami korhadt növényi részeket eszik (nem tud megmarni), igazán törékeny kis állat. Még kitenni se tudod mert letörnek a lábai :(

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy amit te láttál az nem lehetett másfajta pók de ezek a nagyobbak általában zugpókok és hasonlók, amik a földön mászkálnak és aztán elbújnak sarkokba és hasonló helyekre.


Mindenesetre nem tudom mit okoskodok, kiráz közben a hideg. :DDDDD

2011. júl. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem kaszás pók volt. Azt ismerem.

és én is átnézem az ágyamat és az íróasztalomat de sosem látok:S

Csak mikor már mászik. Jobb esetben megmarad addig még jön a felmentő sereg, rosszabb esetben elbújik és addig nem közelítem meg a szobámat még elő nem kerül:S

Mondjuk azt meg nem értem magamban, hogy természetben jobban elviselem ha a kertben rámmászik mint a szobámban.

Meg a lakás többi részén elviselem úgyahogy csak a szobámba ne legyen. Párom meg még direkt szívat, mert tudja hogy félek, és szokta mondani a telefonba, hogy a fejed felett van, meg az ágyneműben meg itt ott és nevet hogy én meg megnézem:S Inkább átnézem 2x mint egyszersem.

Pedig azt hittem, hogy ezt kinövöm de úgy néz ki mégsem:(

2011. júl. 5. 22:39
 9/9 anonim válasza:
Nekem is elég komoly problémáim vannak, de tényleg, már nevetséges. De most kicsit háttérbe szorult a pókfóbia, és sokkal jobban félek mástól. Nincs erőm félni a pókoktól. Szóval mi rá a megoldás? Egy másik fóbia. Nyilván, csak viccelek, de én már tényleg itt tartok. Én mondjuk nem merem leütni őket. Akkor túl közel kerülnék hozzájuk. Öntök rájuk valami tisztítószertxD
2011. júl. 27. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!