Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A nagy mennyiségű c vitamin...

A nagy mennyiségű c vitamin fogyasztás okozhat vesekövet? Mennyit szabad naponta szedni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 15. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:

ez az elmélet már megdőlni látszik :D

szerintem elég napi 500 mg, de (kössetek belém) többtől sem lesz semmi baja az embernek :D

2011. júl. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ővéremnek azt monda az orvos, h ez nem igaz, max ha hajlamos vagy rá, tehát maga a c-vitamin nem fog. Ő pl ha beteg 1000mg-ot is beszed. Sőt azt olvastam h Szentgyörgyi Albert minden nap ennyit beszedett, mert úgy gondolta ez a jó, és nem tudom h volt-e veseköve. És egyesek a rák kezelésében esküsznek iszonyú mennyiségű c-vitamin fogyasztásra.
2011. júl. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én hajlamos vagyok vesekőképződésre, és az orvosom óva intett a túlzott kálcium és C-vitamin fogyasztástól.


Ha nem vagy hajlamos rá nem lesz veseköved tőle!

2011. júl. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

a legújabb kutatatások szerint nem(!)

-egy orvostanhallgató-

2011. júl. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

En 2-3 napig tartottam Cvitamin kurat, azaz napi 4-5 gramm. Durva tisztitasba kezdett a szervezetem es iszonyu fejfajasom volt tole. Azota kicsit visszavettem :)


Olvastam en is a rak gyogyitasrol ahol valami napi 50gramm Cvitamint adtak a rakos betegeknek (venasan).


szerintem az egyike a csodavitaminoknak, csak nem kap elegendo propagandat.

2011. aug. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Klanwarrior válasza:
Szentgyörgyi Albert nem 1grammot vett be naponta.. Kb 4-5 grammot.
2014. aug. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
60 mg a napi ajánlott mennyiség felnőtt embereknek! (RDA)
2014. nov. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Klanwarrior válasza:

De az hülyeség :-)

Elvileg ha betegek vagyunk2-3g is lemehet naponta, nem lesz semmi bajunk.

2015. jan. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!